Dnes je pondelok, 24.september 2018, meniny má: Ľuboš, Ľubor
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Tajomstvo krásnych a silných nechtov odhalené, stačí týchto 5 pravidiel

november 02, 2017 - 14:49
Každá z nás túži po dokonalých nechtoch, ktoré stačí prelakovať, opilníkovať a je vybavené. Realita je však taká, že mnoho žien trápia slabé lámavé nechty, ktoré nedorastú ani do dĺžky niekoľkých milimetrov. V chladných mesiacoch im neprospievajú ani neustále zmeny teploty, rukavice a nedostatočná výživa. Nemusíte však plakať nad zlomeným nechtom. Prinášame vám 5 jednoduchých krokov, vďaka ktorým získajú vaše nechty pevnosť.

1. Zbavte sa zlozvykov

Znie to možno zvláštne, ale väčšinou sa za nekvalitnými zničenými nechtami skrývajú naše vlastné zlozvyky. Patrí sem obhrýzanie nechtov a ich okolia, ale aj používanie nechtov namiesto pracovného nástroja, na otváranie rôznych nádob. Niektoré ženy dokonca z nervozity nechty neustále pilníkujú a čistia. Ak chcete mať krásne a príťažlivé ruky, musíte odstrániť zlozvyky, ktorými si nechty samé ničíte! Za každým zlozvykom sa skrýva nejaký spúšťač. Uvedomte si, kedy túto činnosť robíte a snažte sa ju obmedziť.

2. Pravidelná starostlivosť

Nemusíte investovať do pravidelných návštev nechtových salónov. Stačí, ak si doma nájdete trošku času na ošetrenie nechtov a pokožky rúk. Ako na to? Najskôr odstráňte z nechtov všetok lak a ruky dôkladne umyte. Potom si pripravte vlažný kúpeľ. Do misky s teplou vodou pridajte trochu oleja a nechajte v ňom nechty namočené aspoň 15 minút. Následne použite tyčinku na zatláčanie nechtovej kožičky. Na tvarovanie nechtov zvoľte namiesto nožničiek sklenený pilník. Nechty nikdy nelakujte bezprostredne po ošetrení, ideálne až na druhý deň. Počas chladných dní nezabudnite pokožku rúk chrániť krémom, najlepšie s obsahom včelieho vosku.

3. Na dĺžke (ne)záleží

Áno, každá by sa chcela popýšiť dlhými nechtami, ktoré krásne zoštíhlia prsty, a dodajú šmrnc celkovému výzoru. Poďme však pekne poporiadku. Nechty treba najskôr posilniť, a to nespravíte tým, že ich necháte len tak rásť, až kým sa nezlomia. No a čo, že sú rôznej dĺžky a tvaru, hlavne, že sú. Buďte trpezlivé. Začnite pri úplne kratučkých nechtoch, ktoré budete pravidelne ošetrovať. Postupne skúšajte stále dlhšie a uvidíte, ako sa im bude dariť.

4. Vypátrajte príčinu

Mechanické poškodovanie nechtov je jedna vec, ale pravá príčina ich štiepenia sa môže skrývať niekde vo vašom tele. Ak máte po 25-ke, môže ísť o nedostatok kolagénu. Ten sa prejavuje aj dehydrovanou pleťou, ktorá nemá dostatok živín, horšie regeneruje a vyzerá nezdravo. Zníženú tvorbu kolagénu môžete pozorovať aj na vlasoch, ktoré sú suché a majú polámané končeky. Našli ste sa aspoň v dvoch príznakoch? Tak skúste telu doplniť kolagén a uvidíte, či sa prejavia jeho pozitívne účinky.

5. Stavte na kvalitu

Nie je kolagén ako kolagén. Dôležitá je forma, v ktorej ho vaše telo prijme, aby s ním vedelo efektívne pracovať. Výbornou voľbou je Inca Collagen, unikátny 100% čistý morský kolagén bez prísad. V jednej dávke doplníte telu až 3000 miligramov bio-aktívneho kolagénu. Bio-aktívny kolagén má rovnakú molekulárnu štruktúru ako ten, ktorý si naše telo produkuje samo. Kolagénový prášok necháte jednoducho rozpustiť vo vode alebo inom nápoji a vypijete. Nechty, ktorým chýba kolagén, sa ho doslova napijú. Budú pružné a pevné, budú sa menej lámať a vy si tak konečne budete môcť vypestovať vzhľad elegantných udržiavaných rúk aj bez pomoci gélov a drahých salónov.

Inca Collagen nájdete v každej dobrej lekárni alebo na www.incacollagen.sk. Prvé výsledky môžete spozorovať už po mesiaci pravidelného užívania.

Rozpustnost Inca Collagen

NÁŠ TIP: Ušetrite až 8,30,-€ pri nákupe Inca Collagen
Získajte zľavu 5,-€ a dopravu zdarma pri nákupe Inca Collagen. Stačí kliknúť na www.incacollagen.sk a zadajte zľavový kód: S22000001. V jednom balení nájdete Inca Collagenu nájdete až 90 000 miligramov vysoko kvalitného morského kolagénu, rozdelených do 30 denných dávok. Viac sa dozviete na www.incacollagen.sk.

- - Inzercia - -