Dnes je utorok, 25.september 2018, meniny má: Vladislav, Vladislava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Emma Drobná vydáva debutový album!

november 03, 2017 - 14:01
Slovenská speváčka Emma Drobná dnes vydáva svoj debutový štúdiový album You Should Know. Nahrávka obsahuje dovedna dvanásť skladieb vrátane úspešných singlov Smile a Words.

Štúdiovka vznikala dva roky a mladá interpretka, ktorá je zároveň aj autorkou textov všetkých piesní, na nej spolupracovala s Petrom Grausom a Tomášom Zubákom z Creative Music House, Oliverom Žilákom, Adriánom Líškom a Štěpánom Urbanom. Posledný menovaný je spoluautorom duetu What Have We Done, ktorý s víťazkou súťaže Česko Slovenská SuperStar z roku 2015 na album aj naspieval.

Skladby na speváčkinej prvej štúdiovke sú takmer všetky v anglickom jazyku, až na skladbu jednu, ktorú naspievala v rodnej slovenčine. Pieseň má názov Keby a vznikla celkom neplánovane. "Stáva sa mi, že spontánne napíšem text, uložím si ho do telefónu a zabudnem, že ho mám. Raz sme boli nahrávať v štúdiu a bol s nami aj Štěpán. Keď sme mali pauzu, začal hrať na gitare a ja som práve vtedy objavila v telefóne kopec nových textov, na ktoré som zabudla. Medzi nimi bol aj text ,,Keby". Začala som ho spievať a tak neplánovane vznikla ďalšia pieseň na album. Niektorí ľudia si neboli úplne istí, či by na albume mala byť, keďže je to moja prvá slovenská vec a zároveň jediná na albume. Ale ja som si za ňou stála. Našla som si k nej cestu a mám k nej špeciálny vzťah," vysvetlila interpretka.

O cover albumu sa postaral fotograf Marcel Gonzalez-Ortiz. Vizuál má zachytiť podmanivú atmosféru albumu, ako aj špecifickú charizmu speváčky, ktorá sa počas dvoch rokov prešla vnútorným osobnostným prerodom. "Začala som robiť to, čo ma baví, na profesionálnej úrovni. Musím povedať, že už nie som taká lenivá, ako som bola. Mám sama na seba väčšie nároky, pretože chcem robiť to, čo ma baví, ešte dlho a chcem, aby to bolo naozaj dobré. Úspech singlov Smile a Words bol pre mňa veľkým a veľmi príjemným prekvapením. Dodnes si to nesmierne vážim a cítim to ako veľký záväzok – motivuje ma to robiť stále viac a viac a lepšie a lepšie,“ dodala.

- - Inzercia - -