Dnes je utorok, 25.september 2018, meniny má: Vladislav, Vladislava
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Chrípka útočí: Počet chorých však klesol

november 03, 2017 - 15:28
Počet chorých na akútne respiračné ochorenia (ARO) v 44. týždni v porovnaní s tým predchádzajúcim klesol. Najviac chorých bolo v Bratislavskom kraji!

Informoval o tom hlavný hygienik Ján Mikas, lekári nahlásili 31 618 akútnych respiračných ochorení a chorobnosť oproti predchádzajúcemu týždňu klesla o 13,4 percenta. Najviac chorých bolo v Bratislavskom kraji, najmenej v Banskobystrickom. Najčastejšie postihli respiračné ochorenia deti do päť rokov. Komplikácie zaznamenali v 567 prípadoch, čo predstavuje 1,8 percenta zo všetkých ARO. Medzi najčastejšie komplikácie patrili zápaly prínosových dutín (266), zápaly stredného ucha (174) a zápaly pľúc (127).

Lekári v tomto týždni nahlásili aj 2 575 chorých na chrípku a chrípke podobné ochorenia, čo predstavuje 8,1 percenta z celkového počtu hlásených ARO. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom chorobnosť klesla o 16 percent. Najviac chorých bolo v Trnavskom kraji, najmenej v Banskobystrickom. Najviac chorých na chrípku bolo medzi deťmi do päť rokov.

Pre chorobu prerušili vyučovanie v dvoch materských školách v Košickom kraji.

Foto: pixabay.com

- - Inzercia - -