Dnes je nedeľa, 25.august 2019, meniny má: Ľudovít
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Na Slovensku odpremiérujú svetový muzikál!

november 07, 2017 - 18:29
Muzikál MAMMA MIA! je synonymom divadelného fenoménu a zárukou diváckeho úspechu. Toto predstavenie bude mať svoju premiéru na Slovenku a v skutočne výnimočnom obsadení! Medzi hlavnými protagonistami môžeme vidieť Sisu Sklovskú, Zuzanu Vačkovú, Marcela Ochráneka či Petra Kočiša.

Každý deň sa po celej zemeguli odohrá minimálne sedem predstavení a to najmenej na troch kontinentoch. Predstavenie obsahuje všetky hity legendárnej ABBY, ktoré sú umne prepojené vtipným a dojímavým dejom. Od jeho premiéry v Londýne v roku 1999 na Broadwayi v roku 2001 sa hrá v dvadsiatich dvoch jazykoch a žne úspechy až po Čínu! 

Muzikál, ktorý má byť liekom

,,Všade vo svete sa tento muzikál uvádza a nesiahli sme po ňom preto, že sme chceli zapadnúť do toho radu divadiel, avšak preto, že muzikál sa stáva liekom, kedy ľudia nemusia užiť antidepresíva, ale stačí, ak si naň prídu pozrieť,” prezradil nám o jeho výnimočnosti režisér Sväťo Sprušanský. 

Pretextoval ho Martin Sarvaš

,,Spoločne s Martinom Sarvašom sme sa na pol roka zatvorili a vznikli úžasné texty piesní, ktoré pôvodné texty ABBY posúvajú. Martinovi sa podarili texty, ktoré sú vtipné aj keď si ich prečítate, nie len keď sa začnú spievať. Niektoré sú dokonca tak dojímavé, že kolegovia museli vziať vreckovky a utierať si slzy. Ľudí to určite chytí neopísateľnou emocionalitou,” hodnotí Sväťo.

Choreografia dala hercom zabrať

Ako priznali herci, choreografia je mimoriadne náročná a dala im doslova zabrať. Tvorila ju Silvia Belánová: ,,Pre choreografa je MAMMA MIA dar. Herci majú náročné choreografie, aby hre dodali energiu a zároveň ju spojili s činohrou. Myslím, že sa nám to podarilo. Tancuje celé osadenie, dokonca aj režisér. Choreograf si môže dovoliť upustiť fantázii, nie sú tam mantinely doby, je to v podstate súčasnosť, veselosť, hravosť, energia a humor.”

Čo hovoria na muzikál herci?

Soňa Norisová

Bola som na zastávke trolejbusu so synom a zavolal mi Sväťo s touto ponukou. Veľmi ma to potešilo. Zvažovala som to len kvôli časovému zaneprázdneniu. Ak by som nemala iné poviinnosti, tak poviem okažite jasné, idem do toho! Avšak kvôli časovému zaneprádzeniu som sa rozhodovala dlhšie. Muzikály som dávno nerobila, mám svoje roky a mala som pocit, že to už nezvládnem, neverila som si. Musím ale povedať, že to neľutujem. Bolo to síce náročné, avšak má to zmysel. 

Katka Hasprová

Je to naozaj taká zo životných rolí. Som veľmi šťastná, že to môžem robi. Je tam dramatično, aj komika, krásne piesne… Napriek tomu, že robím muzikály, človek má pocit, že sa musí učiť, akoby začínal nanovo.

Miroslava Drínová

Aj keď ma spočiatku musel režisér usmerňovať, pretože v súkromí som veľká romantička a musela som sa naučiť byť aj rockerkou, našla som v tom zaľúbenie. Teraz mi trošku z toho “hrabe”. Samozrejme, v tom pozitívnom slova zmysle. Zaspávam sa a budím pri pomyslení na muzikál. 

Romana Dang Van

Keď som sa dopočula, že sa má robiť MAMMA MIA, nebolo to pre mňa nič zvláštne. Totižto som nevyrastala som na ABBE, nepoznala som to. Bola to pre mňa veľká výzva a musela som v sebe nájsť tú postavu Sofi, ktorá je opakom mojej osobnosti v osobnom živote. 

Sisa Sklovská

Veľmi ďakujem režisérovi, že ma oslovil. Hrajem rolu, ktorú vám ani neviem opísať. Je komická, tanečná, veľmi herecká. Musela som veľmi zapracovať na tom, aby som zapôsobila ako herečka. Čo sa týka choreografie, tak fitness centrum je šuvix. Nezabudnem však na hlášku Petra Kočiša, ktorý keď sme skúšali finále prvého dejstva zahlásil: ,,Takto rýchlo som ešte nebehal, ako tancujem.” 

Zuzana Vačková

Musím povedať, že ja som taká muzikálová panna. Okrem toho, že som robila malú zborovú rolu v muzikáli Kabaret pred dvadsiatimi rokmi, tak nič podobné som nerobila. Ja som síce herečka, ale za speváčku sa nedovolím pasovať. Sú to pre mňa doslova oddreté veci avšak o to väčšiu radosť z toho mám.

- - Inzercia - -