Dnes je pondelok, 15.október 2018, meniny má: Terézia
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Emma Drobná počas krstu debutového albumu: Bola som veľmi nervózna!

november 10, 2017 - 09:21
Hviezda mladučkej Emmy Drobnej prvýkrát zažiarila v závere roka 2015, keď zvíťazila v doteraz poslednej sérii Česko Slovenskej SuperStar. Odvtedy si zriadila vlastnú kapelu, vydala dva úspešné single a stala sa nositeľkou cennému titulu - kráľovná slovenského rádiového éteru. Slovenské rádia sa jej podarilo dobiť hneď s prvými dvoma sólovými singlami. Niet preto divu, že jej debutové CD "You Should Know" sa razom stalo jedným z očakávaných albumov tohto roka. A prvé CD si zaslúži aj veľkolepý krst, ktorý má speváčka za sebou. A my sme boli pri tom!

Album, na ktorom sa nachádza celkovo 12 piesní je typický svojou rôznorodosťou. ,,Piesne sú rôznorodé. Je tam aj gitarovka, slovenská pesnička, trošku funkovejšia vec, sú tam aj popové či alternatívne veci. Je to taká zmeska. Robili sme to tak pocitovo. Hlavnou témou, ktorá sa nesie albumom je láska, vzťahy. Medziľudské vzťahy," prezradila nám Emma. Ako sama priznala, počas svojho prvého albumového krstu mala veľký stres: ,,Bola som od začiatku veľmi nervózna, aj potom, keď sme to pokrstili som mala takú hodinku vnútorný stres, ale potom to opadlo," opísala chvíle, keď vystúpila na pódium pred svojimi fanúšikmi a podporovateľmi. Krstnými otcami albumu sa stali jej producenti Peter Graus, Tomáš Zubák, Oliver Žilák, Adrián Líška a Emmin priateľ Štěpán Urban, ktorý zároveň hrá v jej kapele.

emma006.jpg

Foto: 
Tibor Kuna

Album obsahuje jedinú slovenskú pesničku

Album You Should Know v sebe skrýva ešte jeden nenápadný, no o to dôležitejší debut. Konkrétne ide o slovenský pesničkový debut s názvom Keby. Skladba je jedinou piesňou albumu, ktorá nesie slovenský text a medzi ostatnými preto výrazne zaujme na prvé vypočutie. „Stáva sa mi, že spontánne napíšem text, uložím si ho do telefónu a zabudnem, že ho mám... Raz sme boli nahrávať v štúdiu a bol s nami aj Štěpán. Keď sme mali pauzu, začal hrať na gitare a ja som práve vtedy objavila v telefóne kopec nových textov, na ktoré som zabudla. Medzi nimi bol aj text ,,Keby"... Začala som ho spievať a tak neplánovane vznikla ďalšia pieseň na album. Niektorí ľudia si neboli úplne istí, či by na albume mala byť, keďže je to moja prvá slovenská vec a zároveň jediná na albume. Ale ja som si za ňou stála. Našla som si k nej cestu a mám k nej špeciálny vzťah,“ vysvetľuje.

emma017.jpg

Foto: 
Tibor Kuna

Vznikal dva roky

Speváčka Emma Drobná na tvorbe albumu pracovala dva roky a pri jeho tvorbe sa obklopila silnou producentskou zostavou. Na jednom albume spolupracovali až štyria producenti - Peter Graus a Tomáš Zubák, dvojica, ktorá je zároveň speváčkiným manažmentom, mladý, nádejný producent Oliver Žilák, ktorý má na konte tiež produkciu úspešného singla Naked speváčky Barbary Weiss, hudobník a producent Adrián Líška, ktorý je zároveň bubeníkom v Emminej kapele.

Aj napriek tomu podľa Emmy spoločne dokázali vytvoriť kompaktný celok s jednotným zvukom a každý z nich priniesol do albumu inú unikátnu pridanú hodnotu. „Peter Graus a Tomáš Zubák boli moji prví producenti po SuperStar. Všetko bolo pre mňa nové, nevedela som, čo od toho čakať a trošku mi trvalo, kým som sa uvoľnila. Náš prvý spoločný singel, na ktorom sme pracovali, bol Smile. Pamätám si, že pesnička vznikla pomerne rýchlo. Bola som prekvapená. Nikdy predtým som to nezažila. Pri Smile som sa postupne začala učiť, že „takto sa to celé deje“, takto sa robí hudba...“ opisuje Emma svoju premiéru v štúdiu s producentskou dvojicou, ktorá stojí za jej úspešnými hitmi Smile a Words.

„S Oliverom to bolo úplne iné - robí inú hudbu a veľmi som do toho chcela ísť. Na Oliverovi je super, že ma ako producent vždy trochu tlačí, aby som skladbu naspievala ešte o niečo lepšie. Keď niečo vymyslím, motivuje ma k lepšiemu výkonu, povie mi – „ešte to nie je úplne ono, poď ešte“. Občas z toho vznikajú až napäté situácie, ale dôležité je, že zo mňa nakoniec vždy nejakým spôsobom dostane niečo ešte lepšie,“ opisuje Emma druhý producentský prístup, s ktorým sa počas nahrávania stretla.

S Adrianom sme kamaráti už dlho. Stretávali sme sa v skúšobni a naša prvá pesnička začala vznikať už pred troma rokmi. Raz mi spomenul, že robí hudbu. Niečo mi pustil a povedal, že keby som do toho chcela niečo naspievať, bude rád... a tak vznikla pesnička She, ktorá je nakoniec aj na albume. Takže s každým z mojich producentov sa spolupracuje inak, ale so všetkými super,“ dodáva.

- - Inzercia - -