Dnes je štvrtok, 18.október 2018, meniny má: Lukáš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Impérium

november 14, 2017 - 08:54
Právnický triler zo starovekého Ríma od Roberta Harrisa; vyšla záverečná časť s názvom Impérium – Diktátor.

Majster historických románov Robert Harris podáva svojim čitateľom mimoriadne aktuálny príbeh vo svojej trilógii Impérium, z ktorej vyšla finálna časť s názvom Impérium: Diktátor.
„V Harrisovom podaní je boj o moc nielen nebezpečný, ale aj podmanivo krásny,“ napísal prestížny THE TIMES. 

Robert Harris si zvolil pre Impérium veľmi vďačnú tému a nakoľko je skvelým rozprávačom, pre čitateľov je táto jeho trilógia naozaj lahôdkou. Vynikajúci príbeh plný napätia a prekvapení. Úchvatné rozprávanie pre všetkých, ktorí milujú starovekú históriu, zákulisné intrigy, duchaplné myšlienky.
Harris navyše vystihol danú dobu, ktorá však presahuje až do dnešných čias. Je nadčasová. Či už postavami, ich konaním, alebo udalosťami. My ľudia sme boli odjakživa skorumpovaní...a ešte čosi navyše. 

Harris nás pozýva do sveta intríg, volebnej korupcie a zákulisných bojov, aby opísal cestu výnimočného, inteligentného ale aj prefíkaného Cicera na vrchol.
O vládu nad Rímom s ním zápasia: Caesar, jeho bezohľadný mladý rival, vrchný generál republiky Pompeius, najbohatší muž republiky Crassus, politický fanatik Cato, psychopat Catilina a ambiciózny sukničkár Clodius. 

Robert Harris pôsobil v BBC, neskôr začal pracovať ako redaktor v novinách The Observer, prispieval do The Sunday Times a The Daily Telegraph. Napokon sa dal na písanie kníh a urobil dobre.
Z mnohých kníh sa stali svetové bestsellery. Spomeňme knihy Duch (podľa ktorého bol nakrútený film Muž v tieni), historické romány Pompeje, Index strachu a Dôstojník a špión. Medzi mimoriadne úspešné sa zaraďuje aj trilógia Impérium, z ktorej práve vyšiel tretí diel Diktátor.  Právnický triler zo starovekého Ríma. 

Milan Buno, literárny publicista

Imperium – Diktátor: https://www.bux.sk/knihy/396160-imperium-diktator.html 

- - Inzercia - -