Dnes je nedeľa, 09.december 2018, meniny má: Izabela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ander z Košíc: Medzi mojimi ženami sa cítim ako paša

november 20, 2017 - 10:53
Kto by nepoznal Andera z Košíc. Táto svojrázna ľudová postavička, ktorú si ako svoje alter ego vytvoril JÁN PISANČIN, je už fenoménom. Ander zabáva ľudí vyše 40 rokov a v poslednom čase je v obrovskom kurze. Spolu s Kandráčovcami trhá v televízii rekordy sledovanosti. Porozprávali sme sa s ním uňho doma. Privítal nás sympatický starší pán, z ktorého na prvý pohľad sršal optimizmus a dobrá nálada.


Čím si vysvetľujete, že ste tak v kurze? Čakali ste to?

Áno, vyslovene som čakal, že sa to stane. Len som mal strach, či to ešte kvôli veku zvládnem. Keď som občas pozeral televíziu, tak humor čo teraz produkujú televízie, ma nenadchol. Je to humor, ktorý je pre ľudí tak do tridsať rokov. My zabúdame, že televíziu pozerajú najmä ľudia nad štyridsať rokov. Vedel som, že skôr či neskôr sa nejaká televízia ozve.

Pred vaším návratom na televízne obrazovky o vás veľa počuť nebolo.

Ľudia si totiž myslia, že keď nie ste na obraze, tak ste skončili alebo ste mŕtvy. Ale to nie je pravda, mám stále množstvo vystúpení. Niekedy som písal svoje nápady a odhadzoval. Teraz si už všetko odkladám a keď ma zavolala JOJ-ka, tak som bol pripravený. Čím je človek starší, tým viac mu to myslí. Nie každému, pochopiteľne, ale ja som už videl aj tridsaťročných starcov.

Spoznávajú vás ľudia ?

Keď cestujem vlakom so svojím manažérom z Košíc do Bratislavy alebo späť, tak ma mladí ľudia spoznávajú. Fotia sa so mnou, chcú sa rozprávať. A ja som rád, radšej nech sa na mňa usmievajú, ako by mali po mne hádzať kameňmi.

Ako vlastne vznikol Ander z Košíc ?

Každé z detí má svoj vzor. Dieťa má fantáziu a fantázia Andera v mojom poňatí je môj najväčší dar. Ako chlapčisko som počul nejaký monológ Andera. Neviem, kto bol autorom, ale utkvelo mi to v hlave. A potom istý košický podnikateľ robil estrádu v Rákoši (dedina pri Košiciach) a mňa pozval, či by som im s tým neprišiel pomôcť, lebo vedel, že som vtipkár. Mal nejaký monológ a ja som mu povedal: Milanku, to nie tak sa robí. Vyzval ma, nech to robím ja a tak som začal. Všimol si ma súbor Magnezitár, lebo potrebovali konferenciera. Potom prišli prvé nahrávky, vystúpenia a Ander bol na svete....

Foto: TV JOJ

Viac sa dočítate v novom vydaní týždenníka Slovenka 47/2017!

- - Inzercia - -