Dnes je utorok, 18.december 2018, meniny má: Sláva
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Maxsport si prevzal ďalšie ocenenie!

december 01, 2017 - 14:26
Maxsport si prevzal ďalšie ocenenie. Spoločnosť vybudovali so základným krédom správne identifikovať dopyt, využívať príležitosti, myslieť neohraničene a sústrediť sa na svoju prácu, nie na druhých. V posledných rokoch sa sústredili najmä na nasadenie, inovácie a výber správnych ľudí. Snaha sa vyplatila a spoločnosť MaxSport si z  oceňovania Diamantov slovenského biznisu 2017 odniesla 2. miesto.

Do deviateho ročníka oceňovania firiem boli už tradične zaradené spoločnosti bez účasti zahraničného kapitálu, so ziskovým hospodárením za minimálne dva predchádzajúce roky a s ročnými tržbami v rozmedzí 2 – 50 miliónov eur. V rebríčku sa odrážal súbor faktorov, napríklad počet zamestnancov či rast tržieb. MaxSport sa aj vďaka nárastu tržieb o 96 % zaradil na 2. miesto v kategórii Bratislava.

Recept na úspech MaxSportu odhalil konateľ Peter Kulich: „Od samého začiatku sme spolu s Martinom Polednom vyslovení srdciari. V prvých rokoch podnikania sme neriešili žiadne sofistikované plány, ale každý jeden pracovný deň sme makali naplno a najlepšie, ako sme dokázali. V dnešnej dynamickej dobe, keď sa o priazeň spotrebiteľa uchádzajú desiatky substitučných produktov, treba neustále inovovať, rozprávať sa so zákazníkom, zisťovať jeho preferencie a skúmať spotrebiteľské správanie. Keď už máme ten správny produkt, bez šikovných profesionálnych a dobre motivovaných ľudí by sme ho nikdy nezobchodovali. Preto ako konatelia podniku považujeme výber a motiváciu zamestnancov za kľúčové.“

V zahraničí si produkty cenia bežní spotrebitelia aj odborná verejnosť. MaxSport nedávno získal 5 ocenení z najprestížnejšej potravinárskej výstavy sveta, SIAL Paris 2016, či z dubajského veľtrhu Gulfood Awards 2016. Spoločnosť aktuálne úspešne vyváža svoje produkty do 40 krajín sveta. Slovenské tyčinky a snacky najnovšie nájdete aj Saudskej Arábii a Iráne.

Aká je najbližšia vízia spoločnosti? „Chceli by sme, aby bol na nás národ hrdý a ľudia sa tešili z našich úspechov spolu s nami. Už dnes nám veľa ľudí fandí a posiela povzbudzujúce správy a fotky nášho sortimentu, ktorý nachádza v blízkych, ale aj vzdialených destináciách, ako Južná Afrika, Kazachstan, Dubaj a pod.“  zhodnotil konateľ Peter Kulich, a dodáva: „Aby sme dosiahli stanovené ciele musíme aj naďalej prinášať inovatívne, kvalitné a chutné produkty, ktoré budú kráčať s dobou a uspokoja globálneho spotrebiteľa. Ocenenie Diamanty slovenského biznisu je prejavom uznania najrýchlejšie rastúcim podnikom Slovenska, preto sa posnažíme získať v ďalších ročníkoch prvú priečku.“

- - Inzercia - -