Dnes je utorok, 18.december 2018, meniny má: Sláva
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Marián Hornyak: Vianočný stromček pre monackú kňažnú

december 07, 2017 - 08:22
Diváci MARIÁNA HORNYÁKA poznajú najmä ako nápaditého stylistu z relácie Nákupné maniačky. Málokto vie, že prv, než sa cez módu dostal k marketingovej komunikácii, aktívne sa venoval šperkárstvu. Šperkom, hoci trochu väčších rozmerov, môžeme označiť aj originálny sklenený vianočný stromček z jeho dielne, ktorý zdobil sídlo monackej kňažnej.

Akým spôsobom sa stromček od Slováka dostane do sídla monackej kňažnej?

Bolo to šťastie. Vianočný stromček, ktorý som robil pre nákupné centrum v Monte Carle, venovali do aukcie a spoločnosť, ktorá ho získala, ho venovala práve monackej kňažnej. No a tá si ho dala doviezť do paláca… A tak sa ocitol na najžiadanejšom mieste Monaka (smiech).

Stromček, o ktorom hovoríme, bol klenot sám o sebe. Ako dlho vám trvala jeho výroba a čo bolo pri jeho zhotovovaní najťažšie?

Vyrábali sme ho v sklárňach. Bol vystavaný z čistých, nemaľovaných gúľ na vianočný stromček. Tie sa fúkajú a majú stopku, aby sa dali držať pri maľovaní. Ja som ich ponechal v tejto forme a z rôznych veľkostí vystaval „bublinový“ stromček. Jeho podsvietenie menilo farby, takže aj on samotný hral farbami. Ligot umocňovali kamienky Swarovski, ktorými som sklenené gule dozdobil. Lepenie stromčeka trvalo dva dni a skoro celú noc k tomu.

Stále sa stíhate venovať šperkárstvu?

Čoraz menej, ale o to si to viac užívam a cením. Je to pre mňa veľmi motivujúco strávený čas. A je to tiež ten dobrý pocit sebarealizácie, po ktorom za sebou niečo vidím...

Titulná foto: TV JOJ

Viac sa dočítate v novom vydaní týždenníka Slovenka 49/2017!

- - Inzercia - -