Dnes je štvrtok, 18.október 2018, meniny má: Lukáš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Koniec Slávikov v Česku?

december 08, 2017 - 09:06
Karel Gott, dlhoročný víťaz československého Zlatého slávika a neskôr Českého slávika, svoje ocenenie nemieni vrátiť. ,,Nepochybne som zvíťazil. Nemám jediný dôvod premýšľať nad vrátením ocenenia, ktoré som vďaka hlasom priaznivcov získal,“ povedal maestro v súvislosti so škandálom prestížneho rebríčka obľúbenosti hudobných interpretov. Ukázalo sa totiž, že v ankete sa manipulovalo s hlasmi.

Maestro Gott nemá dôvod zaoberať sa škandálom s manipulovaním s hlasmi v ankete Český slávik. Jednoznačne zvíťazil a viac sa zaoberá prípravou na najkrajšie sviatky v roku, Vianoce, ktoré chce stráviť so svojou milovanou Ivankou a dcérkami Charlottkou a Nelynkou.

Navyše ho čaká tiež príprava na údajne jediný a najväčší halový koncert už v januári budúceho roka. Koncert má netradičný názov: Karel Gott má koncert Pošli to ďalej. Táto významná kultúrna udalosť sa uskutoční na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Fanúšikovia pri tom určite nebudú myslieť na to, či titul Českého slávika získal s manipuláciou či bez manipulácie hlasov v ankete. Pre nich je maestro Zlatým hlasom roky rokúce a nemienia sa ho vzdať.

Protest ocenených

V tohtoročnej ankete Český slávik sa totiž ukázalo, usporiadateľská agentúra manipulovala s hlasmi. V kategórii skupín totiž mala získať zlato skupina Ortel, spájaná aj s pravicovým extrémizmom, strieborného slávika mal dostať jej frontman Tomáš Ortel... Agentúra poradie prehodila podľa minuloročných výsledkov a nastal galimatiáš. Skupina Kabát, s lídrom Pepom Vojtkom, ktorý je u nás známy aj ako porotca Hlasu Česko-Slovenska, mala pôvodne skončiť na druhom mieste. Hitmaker Michal David mal byť pôvodne bronzový. Aj David, aj Kabát sa však po prepuknutí škandálu vzdali svojich oficiálnych ocenení...

Titulná foto: Zdroj SITA

Viac sa dočítate v novom vydaní týždenníka Slovenka 49/2017!

- - Inzercia - -