Dnes je sobota, 19.január 2019, meniny má: Drahomíra, Mário
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Exkluzívna prehliadka plesových šiat sa blíži: Čo pripravujú finalisti projektu Nové tváre módnej scény?

december 11, 2017 - 13:56
Finalisti projektu Nové tváre módnej scény tento rok dostali vďaka riaditeľke Agentúry Promotion Márii Rehákovej možnosť ukázať svoj talent počas najväčšej módnej udalosti roka - Exkluzívnej prehliadke plesových šiat. Aké modely na prehliadku pripravujú nám prezradil Viktor Varg a víťazka tohtoročného finále projektu NTMS, Zarina Šimkovič.

VIKTOR VARG

,,Model na prehliadku je už skoro hotový. Zachoval som svoju identitu, štýl. Pre plesové šaty som zvolil luxusnejšiu látku, pre docielenie kráľovského efektu. Predsa len ples má byť pre ženu nocou kedy sa cíti byť kráľovná. Verím, že plesové šaty Victor Varg z každej ženy kráľovnú spravia," prezradil nám Viktor, pre ktorého je príprava plesovej róby na Exkluzívnu prehliadku plesových šiat jednoduchšia, ako na samotné finále projektu Nové tváre módnej scény. ,,Príprava je určite jednoduchšia, ako na súťaž NTMS. Pre súťažnú kolekciu som pripravoval 8 outfitov, takže to bolo časovo náročnejšie. Taktiež ustáliť celú kolekciu, aby sa vyvíjala ale zároveň pôsobila ako celok dobre, čo sa myslím aj podarilo podľa ohlasov," uzavrel návrhár, ktorý na projekte NTMS získal krásne druhé miesto.

viktor_varg.jpg

Foto: 
arc VV

ZARINA ŠIMKOVIČ

Víťazka projektu Nové tváre módnej scény Zarina Šimkovič s prípravami na prehliadku začala oficiálne minulý týždeň. ,,Predtým som zbierala inšpiráciu, rozmýšľala nad vhodným modelom šiat, ktorý by najlepšie odprezentoval moju tvorbu, keďže na túto špeciálnu prehliadku si dizajnéri pripravujú iba 1-2 modely šiat. Aj preto je pre mňa táto prehliadka špeciálna. Keďže sa nejedná o komplexnú kolekciu, môžem popustiť uzdu svojej fantázii," prezradila Zarina. ,,Model šiat, ktorý chystám bude noblesný a ženský, presne taký, aká by mala byť správna plesová roba. Pri ich tvorbe použijem jemný tyl a krásnu čipku, ktorú som si priniesla z jednej zo svojich ciest po svete, čiže budú naozaj jedinečné. Myslím, že každá žena sníva o tom, byť aspoň na chvíľu princeznou a tento pocit jednoznačné získa, keď si oblečie krásne večerné šaty."

zarina.jpg

Foto: 
arc ZŠ

 

- - Inzercia - -