Dnes je piatok, 22.marec 2019, meniny má: Beňadik
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Duo PONER: Ako vnímajú plesovú sezónu?

január 11, 2018 - 12:33
Plesová sezóna 2018 je tu a každá z plesajúcich dám chce na tanečnom parkete zažiariť. K dokonalosti nám dopomáhajú aj módni návrhári, ktorí majú v tomto období zrejme najviac práce. Inak na tom nie sú ani súrodenci PONEROVI. O tvorbe plesových šiat sme sa porozprávali s jedným z členov kreatívnej dvojice, Nikol.

Plesová sezóna je už tu. Ako to vnímate?

My na niečom pracujeme celoročne. Skončila sa svadobná sezóna, teraz zasa začína plesová, takže sa snažíme šiť veľa typov šiat. Také, ktoré zvýraznia postavu, veľké a honosné, či rôznofarebné. Ako ste si určite mohli všimnúť, naše kolekcie nie sú nikdy ucelené a ani v jednej farbe. Snažíme sa urobiť veľkú škálu šiat, so zdobením, rukávmi, bez rukávov, aby si každá žena mala z čoho vyberať.

Takže o prácu nemáte núdzu... 

To určite nie. Máme naozaj veľa zakázok, preto tých šiat nestíhame urobiť toľko, ako pominulé roky, pretože tí zákazkoví klienti sú pre nás akoby dôležitejší, ale aj tak sa snažíme našiť do ateliéru celoročne. Myslím si ale, že aj šaty z minulej sezóny nestratili na atraktivite a dajú sa použiť aj pre túto sezónu.

poner1.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Keď ste spomenuli tú svadobnú sezónu. Čo je pre vás zaujímavejšie tvoriť? Svadobné alebo plesové šaty? 

V tom kreatívnom tíme sa najviac realizuje brat a nedá sa úplne povedať, čo je pre neho zaujímavejšie. Pri svadobných šatách používame stále bielu, kdežto pri spoločenských sa môžeme vyhrať s farbami, avšak myslím, že máme radi všetko.

Pred tým, ako vás navštívia zákazníčky, majú jasnú predstavu o tom, ako by mali šaty vyzerať, alebo to zvyknú nechať celé na vás? 

Sú rôzne. Niektoré prídu pripravené, majú obrázky a istú predstavu, ale sú aj také, ktoré ju nemajú absolútne žiadnu a potrebuju poradiť ozaj od základu. V ateliéri máme okolo 200 typov šiat, takže najprv spoločne vyskúšame strihy, ktoré im sadnú a následne sa im nakreslí návrh. Všetko potom vzniká v priebehu šitia.

poner2.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Ak príde dáma s predstavou a vy viete, že daný typ šiat sa jej nebude hodiť, nemáte problém jej to povedať?

Ku klientkám sme priami, snažíme sa, aby od nás odchádzali spokojné. Sú aj klientky, ktoré si tvrdo stoja za svojim, tak im samozrejme vyhovieme. Avšak vo všeobecnosti vieme poradiť, ktorá cesta je pre ne lepšia.

A na záver. Čoskoro sa bude konať Česko-Slovenský ples, obliekate aj nejaké známe osobnosti? 

Áno, avšak známi ľudia sa zvyknú ozvať doslova na poslednú chvíľu, dva týždne pred plesom. V predstihu to rieši málokto.

- - Inzercia - -