Dnes je piatok, 14.december 2018, meniny má: Branislava, Bronislava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Americký spevák Neil Diamond končí s koncertovaním!

január 23, 2018 - 07:46
Americký spevák a hudobník Neil Diamond už nebude koncertovať. Interpret, ktorý v stredu oslávi 77. narodeniny, prezradil, že mu nedávno diagnostikovali Parkinsonovu chorobu.

Muzikant o tom informoval prostredníctvom svojej oficiálnej webstránky s tým, že zároveň zrušil naplánované vystúpenia v Austrálii a na Novom Zélande. ,,S obrovským sklamaním vám oznamujem, že končím s koncertovaním. Mal som tú česť vystupovať na verejnosti počas uplynulých 50 rokov. Veľmi sa ospravedlňujem všetkým, ktorí si kúpili vstupenky a chceli prísť na koncerty. Plánujem aj naďalej písať, nahrávať a podieľať sa na iných projektoch. Ďakujem môjmu vernému a oddanému publiku po celom svete. Vždy si budem vážiť vašu podporu," napísal muzikant.

Neil Leslie Diamond pochádza z newyorského Brooklynu a na hudobnej scéne sa pohybuje od roku 1962. Debutoval o štyri roky neskôr albumom The Feel of Neil Diamond, pričom v súčasnosti má na konte viac než 30 štúdioviek. Zatiaľ naposledy uviedol na trh nahrávku Acoustic Christmas (2016). Okrem toho vydal aj niekoľko kompilácií či živých nahrávok. K jeho najúspešnejším singlom patria skladby Cracklin' Rosie, Song Sung Blue, Longfellow Serenade, I've Been This Way Before, If You Know What I Mean, Desirée, You Don't Bring Me Flowers, America, Yesterday's Songs, Heartlight či I'm a Believer. V roku 1984 ho uviedli do Skladateľskej siene slávy a v roku 2011 aj do Rock'n'rollovej siene slávy.

- - Inzercia - -