Dnes je pondelok, 18.február 2019, meniny má: Jaromír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ďurovčík si v konkurze vybral predstaviteľky muzikálu Bambuľka: TOTO sú ony!

február 01, 2018 - 11:39
600 detí a jeden režisér - tak vyzeral konkurz do muzikálu Bambuľka. Ján Ďurovčík si vybral tri predstaviteľky hlavnej úlohy a šesť vedľajších dievčenských postáv.

Mená nových Bambuliek sú známe

Dievčatá prešli troma náročnými kolami, v ktorých museli predviesť spevácky, tanečný a herecký talent. Novými Bambuľkami sa stali Vanesska Ostrochovská, Sára Súchovská a Lima Eliá Prágerová, ktoré splnili náročné požiadavky tvorcov. Jedna z uchádzačiek mala dokonca na nohe sadru a predsa dokázala presvedčiť, že je šikovná a že to zvládne.

„Konkurz bol náročný a krásny zároveň. Náročný v tom, že sme tie dievčatá potrebovali preklepnúť a krásny v tom, že prišlo veľa talentovaných detí. Vyberali sme poctivo a dlho v niekoľkých kolách, speváckych, tanečných a činoherných. Na konci nám zostal trojnásobný počet talentovaných detí, ktoré by sa hodili. Čiže nakoniec rozhodli malinké detaily,“ vysvetľuje režisér Ján Ďurovčík, ktorý neskrýval radosť z výberu: „S víťazkami konkurzu som veľmi spokojný. Vybrali sme aj ďalšie dievčenské postavy, kamarátky Bambuľky. Mám za sebou už niekoľko spoluprác s deťmi a veľmi dobre sa mi s nimi robí. Ja s nimi hovorím ako s dospelými a oni potom tak aj fungujú,“ konštatuje Ján Ďurovčík.

bambulka002.jpg

Foto: 
Muzikál Bambuľka

Kamarátky Bambuľky si v pripravovanom muzikáli zahrajú Terezka Vodičková, Karolínka Tkáčová, Nelka Náhla, Alžbetka Karpatová, Sabinka Grlaková a Esterka Handiaková. Na kultovom seriáli Bambuľkine dobrodružstvá z roku 1982, vyrástlo už niekoľko generácií detí. Autor námetu, scenára aj textov piesní Peter Guldan napísal námet na seriál zameraný na výchovu detí v predškolskom veku po narodení syna. Hudbu k seriálu zložil český skladateľ Ján Kovář.

bambulka003.jpg

Foto: 
Muzikál Bambuľka

Ján Ďurovčík má na konte niekoľko spoluprác s deťmi. S Jozefom Bednárikom spolupracoval na muzikáli „Oliver“. Diváci si pamätajú jeho skvelé predstavenia „Neberte nám princeznú“, „Janko Hraško“ či „Šľahačková princezná“. 

Premiéra muzikálu Bambuľka je naplánovaná na 18. mája v bratislavskom Istropolise. Vstupenky sa predávajú v sieti Ticketportal. Vstupenky na pôvodný termín v Aegon Aréne NTC zostávajú v platnosti, všetci držitelia lístkov dostanú adekvátne miesta v Istropolise. Dôvodom presunu premiéry je operácia Jána Ďurovčíka. Pre zmenu miesta konania sa tvorcovia rozhodli z dôvodu lepšej interakcie medzi hercami a malými divákmi, ktorú poskytne práve Istropolis.

bambulka004.jpg

Foto: 
Muzikál Bambuľka

- - Inzercia - -