Dnes je pondelok, 21.január 2019, meniny má: Vincent
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Michal David: Španielsko ma podnecuje k tvorbe

február 01, 2018 - 09:15
Český spevák a skladateľ Michal David momentálne trávi väčšinu svojho času vo svojej vile v Španielsku, no už teraz sa teší na decembrové turné Mejdan roku 2018, v rámci ktorého sa predstaví na koncertoch v Košiciach, Žiline a Bratislave. Známy interpret sľubuje, že do repertoára zaradí nielen svoje najväčšie hity.

Koncertný program bude tvoriť viacero tematických blokov

„Budú tam tri alebo štyri bloky z filmových pesničiek, z Diskopríbehu a tak ďalej, potom tam bude blok zostavený z mojich klavírnych hitov a slaďákov a napokon vystúpi so mnou aj Sagvan Tofi, ktorý zaspieva Dávej ber a určite ešte jednu alebo dve ďalšie pesničky, asi Malovaný večírek a ešte uvidíme,“ priblížil David, ktorý by v dohľadnej dobe chcel začať pracovať i na svojom prvom vianočnom albume.

„Album s vianočnými piesňami ešte totiž nemám, pár pesničiek som už síce napísal, a to aj svojim kolegom, ale chcem si ich prespievať aj ako autor a pridať k nim ešte ďalšie veci a svetové koledy. Nie som si istý, či to stihnem ešte tento rok, no ak by sa to podarilo, tak na setlist decembrových koncertov určite zaradím aspoň jednu alebo dve vianočné skladby,“ poznamenal 57-ročný rodák z Prahy, ktorý okrem toho spolu s Tofim v súčasnosti pracuje i na pokračovaní úspešného muzikálu Děti ráje.

Čas trávi v Španielsku

So známym hercom a spevákom si majú podľa jeho slov vždy čo povedať. „So Sagvanom sa kamarátime už roky, okrem práce preberáme všetko možné. Pekné autá, pekné baby - veď kto by to nerobil, však?,“ zasmial sa David, ktorý v ostatných mesiacoch trávi čas najmä vo svojej vile v Španielsku. Španielsko má naňho, ako tvrdí, výborný vplyv a podnecuje ho k tvorbe. „Napísal som tam už skoro tretinu môjho nového muzikálu Muž so železnou maskou, je to tam inšpirujúce. Ja mám rád slniečko, teplo, more, neobľubujem pochmúrne počasie. Španielsko ma skrátka oslovuje, objavujem tam nové múzy a invencie. Mám tam v suteréne malé štúdio, kde môžem nerušene tvoriť a mám tam pokoj, nezvonia mi telefóny každých päť minút, ako tu. Je to tam skrátka skvelé,“ podotkol na záver.

- - Inzercia - -