Dnes je utorok, 11.december 2018, meniny má: Hilda
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Dansovia Grand Gala 2018 na svetovej úrovni: Výborné tanečné výkony a špičky v latinsko-amerických tancoch!

február 05, 2018 - 16:55
V poradí štvrtý ročník súťaže v spoločenskom tanci pre deti a juniorov DANSOVIA GRAND GALA 2018 zožal obrovský úspech! Na tanečnom parkete v TK Slávia sa to hemžilo talentovanými tanečníkmi, ktorí by pokojne zatienili aj profesionálov. Počas dvoch dní, kedy sa na parkete vystriedali stovky tanečných párov sme videli nie len výborné výkony detských a juniorských tanečníkov, ale aj vystúpenie svetových špičiek v spoločenskom tanci - Slavika Kryklyvyyho a Kariny Smirnoff!

Dansovia Grand Gala 2018 na vysokej úrovni

Unikátny hudobný sprievod v podaní Big Bandu Gustava Broma, tanečníci svetového rozmeru, špičková 30 členná porota a tanečné výkony, ktoré boli hodné obrovského potlesku a uznania. Taký bol už štvrtý ročník tanečnej súťaže Dansovia Grand Gala 2018. Tanečník  Peter Modrovský sa opäť postaral o vysokú úroveň súťaže pre deti a juniorov. ,,Spoločenský tanec kultivuje človeka, formuje vkus, rozvíja kreativitu a spoločenský bontón, ktorý sa v dnešnej dobe postupne vytráca. Súťaž umožní deťom, aby si už v začiatkoch svojej kariéry zažili spoločne s rodičmi úvod do spoločnosti v plnej noblese a paráde, prezentovali svoje tanečné výkony a súčasne sa inšpirovali tanečným umením profesionálnych tanečníkov na svetovej úrovni a vytvorili tak predpoklad ich pozitívneho vzťahu ku kultúre i v dospelosti," hovorí Peter Modrovský, hlavný organizátor a generálny partner súťaže.

dgg064.jpg

Foto: 
Ramon Leško

dgg194.jpg

Foto: 
Ramon Leško

dgg024.jpg

Foto: 
Ramon Leško

O tanečných výkonoch rozhodovala 30-členná porota

Aj počas tohto ročníka si organizátori súťaže dali záležať na jej celkovej úrovni. O tanečných výkonoch detí a juniorov rozhodovala počas dvoch dní 30 členná porota. Spomedzi nich možno spomenúť Silviu Pitton a Massima Arcolin z Talianska, z Českej republiky do porotcovského kresla zasadol Jaroslav Kučera, či Laura Zmajkovičová zo Slovenska. 

dgg057.jpg

Foto: 
Ramon Leško

O nezabudnuteľný zážitok sa postarali svetoví tanečníci

Prekvapením nedeľňajšieho popoludnia bolo aj vystúpenie svetových špičiek v latinsko-amerických tancoch Slavika Kryklyvyyho a Kariny Smirnoff. Karina je veľkou hviezdou v americkom Let´s Dance, kde účinkovala osemnásťkrát a zahrala si v šiestich filmoch, o Slavikovi bol zasa natočený film. Samotný Slavik si nevedel úroveň súťaže vynachváliť: ,,Zúčastňujem sa mnohých podobných podujatí po celom svete, avšak máloktoré malo takú úroveň, ako toto," povedal počas večera.

dgg079.jpg

Foto: 
Ramon Leško

dgg135.jpg

Foto: 
Ramon Leško

dgg262.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Hudobný doprovod v podaní Big Bandu Gustava Broma

 Big Band Gustava Broma za dobu svojej existencie získal celosvetové renomé. Už v šesťdesiatych rokoch patril medzi desiatich najlepších bigbandov sveta a práve títo hudobníci sa postarali o doprovod malým tanečníkom. Na pódiu spoločne s nimi vystúpili Andrea Zimanyiová, Ivana Regešová, Robo Opatovský, Zuzana Gamboa a Lazaro De Jesús Hodelin Thomas. Večerom prítomných hostí sprevádzala charizmatická Vera Wisterová.

dgg167.jpg

Foto: 
Ramon Leško

dgg133.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Ocenenia

Okrem výborného zážitku si súťažiaci domov odniesli aj hodnotné ceny v podobe pohárov, medailí, diplomov, kvetov a mobilných telefónov.

dgg298.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Pozrite si fotogalériu z tohto úžasného dňa!

- - Inzercia - -