Dnes je utorok, 19.február 2019, meniny má: Vlasta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Zuzana Smatanová: Cítila som, že potrebujem od šoubiznisu pokoj

február 08, 2018 - 23:21
Na nedávnom krste albumu a vinylovej platne "Molekuly zvuku" skupiny Desmod sa objavila aj speváčka Zuzka Smatanová, o ktorej sme po jej nesmierne úspešnom hudobnom počine "Horou" už dlhšie obdobie nepočuli. Čo s ňou je a ako momentálne trávi čas? Dozviete sa z nášho rozhovoru!

Zuzka, dlho som o vás nepočula, kde sa skrývate?

Skrývam sa v brlohu (smiech). Mám tvorivé obdobie a to, že teraz nie je o mne počuť, je pre mňa určite dobré. Robím si svoje, venujem sa sebe,  svojmu umeniu a potrebovala som aj ja od šoubiznisu a verejnosti tak trochu pokoj, aby som mala čas len pre seba. Bolo to pre mňa veľmi dôležité. Upustila som od sociálnych sietí, takého toho verejného života, z večierkov, pretože som to veľmi potrebovala, takže áno, je o mne menej počuť, ale bol to môj zámer.

Nechýba vám teda vôbec ten svet šoubiznisu? 

Nie. Moja posledná skladba "Horou" urobila veľký ošiaľ, bolo toho všade veľmi veľa, bolo veľa aj mňa a tak je zrejme prirodzené, že človek sa stiahne do úzadia. Keď sa to prepáli, nie je to úplne dobré a cítila som, že potrebujem od toho všetkého pokoj, a že potrebujem dať pokoj aj ľuďom. Riadim sa naozaj podľa toho, čo momentálne cítim a keď mám obdobie, že mám potrebu byť sama so sebou, tak to jednoducho urobím a nevýčitam si to žiadnym spôsobom. Nie som typ človeka, ktorý by sa pretŕčal. Som radšej u seba, venujem sa svojmu umeniu a veľa kreslím. 

Spoločne s Desmodom ste spolupracovali na veľmi úspešnej skladbe Pár dní. Plánujete aj do budúcna ešte nejakú spoluprácu? 

Myslím, že nie. Mali sme spoločne dva duety, o tom druhom sa však až tak nevie, lebo nikde nebol pustený ako singel a ani nebol ten zámer. A k tej spolupráci - jednak skladba Pár dní zožala veľký úspech a myslím si, že žiadna ďalšia spolupráca by to skrátka “nenadkročila”.

desmod028.jpg

Foto: 
René Miko

Pripravujete niečo nové?

To neviem, uvidím. Som tvorivý človek, potrebujem tvoriť pre seba a keď niečo mám, tak určite s tým prídem. Zatiaľ nepoviem nič konkrétne, avšak potrebujem čas, aby som s niečím prišla.

Čo sa týka vášho súkromia, aké máte obdobie?

Som stále v pohode, som šťastná, mám to, čo potrebujem, ľudí, ktorí ma bavia, vytvárajú mi podmienky, ktoré sú pre mňa dôležité. Takže som okej:-)

- - Inzercia - -