Dnes je nedeľa, 18.august 2019, meniny má: Elena, Helena
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Horkýže Slíže majú novú basgitaristku!

február 13, 2018 - 14:15
Horkýže Slíže majú veľkú novinku - novú členku! A nie hociakú, ale hráčku na basovú gitaru! Do kapely si vybrali basgitaristku Veroniku Smetanovú z deadmetalovej skupiny Mean Messiah, ktorá posilní ich koncertnú zostavu.

Zostava kapely Horkýže Slíže Peter Hrivňák - Kuko, Mário Sabo – Sabotér, Juraj Štefánik – Doktor a Marek Viršík – Vandel sa po 25-tich rokoch zmení! Štyroch hudobníkov doplní hráčka na basovú gitaru, ktorá bude chalanom pomáhať počas turné. Nad novým basákom som začal rozmýšľať pred dvomi rokmi na koncerte kapely BijouTerrier, kde som začal úprimne závidieť speváčke Zite. Jej voľnosť na pódiu, jej slobodu rúk a hlavne to, že nemusí pri speve stáť na jednom mieste. Vziať nového basgitaristu bolo mojim rozhodnutím, ale zvyšok kapely s tým nemal problém. Úprimne, chcem si uľahčiť koncerty a hrať počas koncertu na rôzne nástroje,“ vysvetľuje spevák kapely Kuko.

Keďže chalani nechceli do kapely zobrať neznámeho človeka, zavrhli hľadanie formou konkurzu. „Vybrali sme si basgitaristku z deadmetalovej kapely Mean Messiah, ktorá s nami hrala na turné minulý rok v októbri, novembri a decembri. Volá sa Veronika Smetanová a je to samouk. Na naučenie sa skladieb jej stačia videá naživo zahratých pesničiek. Sme kamaráti, dokonca hrala so Slížmi na basgitare pesničku „Nervy“ z nového albumu, na ktorú kapela chystá aj videoklip,“ dopĺňa Kuko.

veronika.jpg

Foto: 
HS

Novú basgitaristku si chalani berú so sebou na Pustite Karola – Horkýže Slíže tour 2018. Po prvýkrát sa objaví na pódiu 9. marca na koncerte v Bratislave. Dovtedy všetky koncerty odohrá Kuko. Na turné Slíže predstavia novinku „Pustite Karola“.  11-ty radový album produkoval Peter Sanchez Saniga a Slíže ho plánujú vydať aj na vinyle.

„Na turné zahráme skladby z nového CD -  „Nervy“, „Bezďák pôjde po červenom koberci“, “Kozy, husle, Rooney“, „Starý Čočil“. Nebude chýbať zopár prekvapení a veci, ktoré sme ešte nikdy nehrali. Všetky skladby máme radi a ani po rokoch nám žiadne nelezú na nervy. Tešíme sa moc na slovenských fanúšikov,“ dodáva Marek Viršík. 

- - Inzercia - -