Správa s upozornením

Možnosť odosielať tento formulár bola ukončená.
Dnes je pondelok, 20.máj 2019, meniny má: Bernard
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

/ukončené/ Veľké i malé dejiny očami našich predkov

február 19, 2018 - 14:39
Dejiny nášho národa preberáme v školách, niečo si ešte pamätáme, na iné sa zabudlo. Ako však dejiny vnímali naši predkovia?

Na úžasnú prechádzku ich spomienkami vás pozýva klasik súčasnej slovenskej etnografie profesor Ján Michálek a autorka kníh s etnografickým zameraním Katarína Nádaská. V knižnej novinke V Choči je naisto čosi sa cez povesti a rozprávania dostanete do domácností ľudí, ktorí žili v našom kraji pred stáročiami a spoznáte ich každodenný život. Možno vás prekvapí, ako menšie i väčšie dejiny zasiahli do ich osudov. Kniha, ktorá rozpráva o folklóre, tradíciách a zvykoch tým najkrajším spôsobom – ústami našich predkov, si určite získa aj vaše srdce. 

V Choči je naisto čosi. A nielen tam.

Ján Michálek a Katarína Nádaská v novej knihe V Choči je naisto čosi hľadali odpovede na vážne, ale aj na úsmevné otázky týkajúce sa našich dejín: Je malebná Modra modrá? Prečo Liptovská Teplička vznikla vďaka mačke? Ako znela zbojnícka prísaha? Ktorý panovník bol medzi poddanými najobľúbenejší? Spoznáte každodenné radosti aj starosti a aj reálne udalosti i povery, ktoré riadili chod života našich predkov. Začítajte sa do knihy V Choči je naisto čosi a objavte povesti, ktoré si v priebehu stáročí vytvorili a rozprávali. Pútavý text dopĺňajú krásne ilustrácie Svetozára Košického.

Súťaž

Zapojte sa do súťaže a traja z vás vyhrajú knižnú novinku V Choči je naisto čosi. Stačí, ak odpoviete na jednoduchú otázku, vyplníte formulár a ste v hre!

Kto je autorom knihy V Choči je naisto čosi? 

Publikácia vychádza vo vydavateľstve Fortuna Libri, viac na www.fortunalibri.sk.

Výhercami súťaže sa stávajú:

Katarína Sabová/ Trebišov 

Marcela Harnosová/ Sobotište

Kristina Lipovská/ Bratislava

- - Inzercia - -