Dnes je pondelok, 17.december 2018, meniny má: Kornélia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

FICO: Možno príde čas, keď sa budete musieť mnohým ľuďom ospravedlniť!

marec 07, 2018 - 11:04
Smer-SD najneskôr v utorok ráno odpovie na požiadavky koaličného partnera Most-Híd na odstúpenie Roberta Kaliňáka z postu ministra vnútra.

Vládna strana Smer-SD v pondelok večer, najneskôr v utorok ráno odpovie na požiadavky koaličného partnera Most-Híd na odstúpenie Roberta Kaliňáka z postu ministra vnútra. Povedal to dnes premiér Robert Fico, ktorý sa má s lídrom Mosta-Híd Bélom Bugárom stretnúť po jeho návrate zo zahraničia v pondelok na budúci týždeň. Ako informoval, s Bugárom sa stretnú bilaterálne aj v rámci Koaličnej rady. ,,Určite už v pondelok večer alebo utorok ráno budú vedieť predstavitelia Mosta-Híd našu odpoveď," povedal s tým, že riešenie bude také, aby Most mohol pokračovať vo vláde.

Fico zároveň vyhlásil, že policajný prezident Tibor Gašpar má ako odborník jeho úplnú dôveru. Odpovedal tak na otázku, či si nemyslí, že by mal minister vnútra Robert Kaliňák a policajný prezident odísť, keďže Gašpar dokázateľne nehovoril pravdu, keď hovoril o tom, že šéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer nebol na mieste vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. Na ďalší deň, v utorok, polícia vydala tlačovú správu, že Krajmer na mieste činu bol. ,,Prezident Policajného zboru v čase svojho vyjadrenia nemal podrobnú informáciu o pohybe riaditeľa Národnej protikorupčnej jednotky na mieste činu a vychádzal z fotografie z miesta činu, ktorá bola zverejnená v médiách. Riaditeľ NPKJ prišiel po približne 10 hodinách na miesto činu spoločne s riaditeľom NAKA Petrom Hraškom na jednom služobnom motorovom vozidle, pričom plnil úlohy na pokyn riaditeľa NAKA," uviedol Policajný zbor.

Prezident Andrej Kiska rokovaniami s opozičnými stranami podľa Fica sleduje scenár, ktorý má za cieľ zmeniť mocenské pomery a výsledky demokratických volieb. ,,Konanie prezidenta je mimo ústavného rámca,“ zdôraznil. Fico si myslí, že rokovania s politickými stranami, ktoré sa začínajú dnes, majú za cieľ destabilizáciu. Premiérovi sa nepáči, že Kiska pozval aj Borisa Kollára - lídra strany Sme Rodina a v súvislosti s Kollárom hovoril o mafiánskom pozadí tohto lídra. Na otázku o prepojení štátnej radkyne Márie Troškovej a tajomníka Bezpečnostnej rady SR Viliama Jasaňa na podnikateľov z talianskej Kalábrie povedal iba to, že ,,možno príde čas, keď sa budete musieť mnohým ľuďom ospravedlniť".

- - Inzercia - -