Dnes je nedeľa, 17.február 2019, meniny má: Miloslava
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

KALIŇÁK: V rámci zachovania stability som sa rozhodol rezignovať!

marec 12, 2018 - 12:59
Minister vnútra uviedol, že Slovensko musí ďalej napredovať a aj preto sa rozhodol abdikovať na podpredsedu vlády a ministra vnútra.

Minister vnútra Robert Kaliňák oznámil, že rezignuje na svoju funkciu. Uviedol tak na dnešnej tlačovej konferencii, kde sa poďakoval všetkým pracovníkom, ktorí za 10 rokov jeho pôsobenia v rezorte vnútra odvádzali dobrú prácu. ,,Stabilita musí byť zachovaná a vnímam pozorne nielen situáciu v spoločnosti, ale aj požiadavky koaličných partnerov. Preto som sa rozhodol, že na svoju funkciu podpredsedu Vlády SR a ministra vnútra rezignujem. Verím, že aj týmto mojím krokom pomôžem k zachovaniu stability v krajine," uviedol Kaliňák dôvody svojho odchodu.

Pripomenul tiež, že je nutné vyšetriť dvojnásobnú úkladnú vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice. "Verím, že vyšetrovatelia dokážu tento prípad vyriešiť, už dokázali neraz aj v neľahkej pozícii doviesť do úspešného konca viacero komplikovaných káuz. Na záver by som sa rád poďakoval aj novinárom, s ktorými to nebolo vždy dobré, ale myslím si, že korektné," doplnil minister. Sám nevedel konkretizovať, kam povedú jeho ďalšie kroky, ani meno svojho nástupcu nechcel konkretizovať.

- - Inzercia - -