Dnes je nedeľa, 24.marec 2019, meniny má: Gabriel
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

MOST-HÍD budú s koalíčnými partnermi rokovať o predčasných voľbách!

marec 12, 2018 - 23:07
Podľa Bugára Slovensko zažíva veľmi ťažké obdobie a práve preto sa jeho strana k tomu postavila zodpovedne.

Strana Most-Híd bude rokovať s koaličnými stranami o predčasných voľbách. Rozhodla dnes o tom Republiková rada strany. Informoval o tom predseda strany Béla Bugár. "Republiková rada strany Most-Híd poveruje jej vedenie na čele s predsedom Bélom Bugárom s koaličnými partnermi o možnostiach predčasných volieb," povedal po viac ako osem hodinovom rokovaní republikovej rady Mosta Híd Béla Bugár. Vyplýva to z prijatého uznesenia, v ktorom sa tiež píše, že v prípade neúspešných rokovaní, Most vystúpi z koalície. "Premiér sa odmietol dohodnúť o predčasných voľbách, teraz budeme mať vôľu rokovať ešte s koaličnou SNS, dovtedy nevieme povedať ako dopadne," dodal Bugár s tým, že podľa Mosta-Híd by súčasnú situáciu vyriešili iba predčasné voľby. Bugár je presvedčený, že predčasné voľby by mali byť skôr ako v novembri, kedy sa uskutočnia komunálne voľby. Podľa neho sa má vládna koalícia rozhodnúť, že budú predčasné voľby a kedy budú.

Dohodnúť sa je podľa Bugára dobré, lebo ak sa nedohodnú, aj vtedy môže padnúť vláda, ale potom rozhoduje prezident. "Ak dôjde k dohode o predčasných voľbách, naši ministri zostanú vo vláde, aj pani ministerka Žitňanská," povedal. Na otázku novinárov, či by Most-Híd podporil opozičný návrh na vyslovenie nedôvery vláde povedal, že "tam ešte nie sú".

Podľa Bugára Slovensko zažíva veľmi ťažké obdobie a práve preto sa jeho strana k tomu postavila zodpovedne. "Mali sme veľmi ťažké rokovania," povedal. Podľa neho dnes rozhodovala Republiková rada na základe jednotlivých odporúčaní delegátov z jednotlivých okresov. "Od soboty sme intenzívne rokovali s koaličnými partnermi, aj v rámci strany. Most-Híd sa k tomu postavil zodpovedne, neobviňovali sme, reagovali sme zodpovedne," uviedol.

Bugár pripomenul, že Most-Híd docielil odchod Viliama Jasaňa aj Márie Troškovej z úradu vlády. Rovnako vyzdvihol, že dnes podal demisiu ministre vnútra Robert Kaliňák.

- - Inzercia - -