Dnes je nedeľa, 17.február 2019, meniny má: Miloslava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Chystáte sa navštíviť Chodník korunami stromov? Na atrakciu si budete musieť vyšliapať!

marec 13, 2018 - 12:08
Obľúbená atrakcia v Bachledovej doline - Chodník korunami stromov je od štvrtku prístupná len pre tých, ktorým nerobí problém poprechádzať sa. Lanovka, ktorá doposiaľ vyvážala turistov k chodníku je totiž mimo prevádzky.

Nová lanovka až v júli

Chodník korunami stromov prilákal do Bachledky tisíce nových návštevníkov. K turistami vyhľadávanej atrakcii, ktorá je v prevádzke od konca minulého leta, sa síce dalo dostať aj pešo, no väčšina návštevníkov využívala starú trojsedačkovú lanovku. Nápor turistov zaskočil aj samotného prevádzkovateľa. Stredisko sa tak borilo s dlhými radmi na lanovku, čo bol hlavný dôvod, prečo sa rozhodli po 32 rokoch služby starú sedačku nahradiť novou lanovkou. „Okrem toho, že pasažierom poskytne bezbariérový prístup, vyšší komfort a zvýši prepravnú kapacitu na 1 734 osôb za hodinu, skráti jazdu z pôvodných tridsiatich na sedem minút,“ uviedol manažér a investor strediska Martin Paško. Novú 10-miestnu kabínkovú lanovku Leitner GD10 by mali postaviť ešte tento rok. Náklady na výstavbu predstavujú 4,5 milióna eur. „Robíme všetko pre to, aby sme ju mohli sprístupniť verejnosti už od 1. júla tohto roka,“ dodal Paško.

lanovka.jpg

Foto: 
Facebook Chodnik korunami stromov

Chodník má od pondelka technickú prestávku, turistom bude opäť sprístupnený od štvrtka 15. marca. Aby sa k nemu dostali, použiť môžu niektorú z dostupných turistických trás. „Sprístupnený je peši po vyznačenom chodníku z Bachledovej doliny, Ždiaru, Jezerska a Malej Frankovej,“ uviedla marketingová špecialistka Martina Múdra.

chodnik_2.jpg

Foto: 
Facebook Chodnik korunami stromov

Stavebné práce na výstavbe lanovky čiastočne obmedzia chod strediska. Okrem toho, že nebude premávať lanovka, dočasne uzatvoria aj bike park a bobovú dráhu. Stredisko takisto plánuje tento rok vybudovať veľké záchytné parkovisko, z ktorého pôjde kyvadlová doprava, chcú tiež zmodernizovať gastronomické i hygienické zariadenia, obchody i infocentrá.

chod_3.jpg

Foto: 
Facebook Chodnik korunami stromov

- - Inzercia - -