Dnes je pondelok, 25.marec 2019, meniny má: Marián
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Policajti pátrajú po vražednej zbrani: Prehľadávali lesný porast na okraji Veľkej Mače

marec 27, 2018 - 14:32
Desiatky policajtov prehľadávali dnes dopoludnia lesný porast na okraji obce Veľká Mača, kde pred viac ako mesiacom zatiaľ neznámy páchateľ úkladným spôsobom zavraždil novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú.

Mačianský háj prehľadávali aj so služobnými psami. Základňu si dnes policajti urobili na miestnom futbalovom štadióne, kde prišli dvoma autobusmi a viacerými služobnými autami. Priamo na mieste o tom, čo konkrétne hľadajú, odmietli policajti hovoriť s vysvetlením, že nie sú kompetentní informovať médiá. 

Reportéra portálu aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho snúbenicu zastrelili v rodinnom dome vo Veľkej Mači v okrese Galanta 21. februára z krátkej guľovej zbrane kalibru 9 milimetrov. Úkladná vražda investigatívneho novinára podľa policajného prezidenta Tibora Gašpara pravdepodobne súvisí s jeho prácou. Doteraz vyšetrovatelia vykonali v tejto veci takmer 200 výsluchov svedkov, podľa prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry bol zadokumentovaný pohyb pravdepodobného páchateľa a zistené aj ďalšie skutočnosti, ktoré však prokuratúra zatiaľ nemôže prezentovať.

- - Inzercia - -