Dnes je pondelok, 25.marec 2019, meniny má: Marián
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Mimoriadna správa: Streľba v areáli Youtube!

apríl 04, 2018 - 00:29
Neznáma žena spustila v utorok streľbu na dvore v ústredí spoločnosti YouTube v kalifornskom meste San Bruno. Zranila pritom troch ľudí, dve ženy a muža, a sama sa neskôr pripravila o život.

Podľa hovorcu San Francisco General Hospital je 36-ročný muž v kritickom stave, 32-ročná žena vo vážnom stave a 27-ročná žena v dobrom stave. Podľa dvoch nemenovaných predstaviteľov polície, ktorí komunikovali s agentúrou Associated Press pod podmienkou anonymity, úrady prípad vyšetrujú ako domáci spor.

Podľa policajného náčelníka zboru v San Bruno Eda Barberiniho svedkovia popisovali situáciu pred príchodom polície ako hrôzu. Prvú zranenú osobu našli muži zákona pri vchodových dverách do spoločnosti a niekoľko minút neskôr aj strelkyňu so zdanlivo ňou spôsobeným strelným zranením. Následne našli v neďalekom podniku aj ďalších dvoch zranených.

yout004.jpg

Foto: 
SITA

Podľa zamestnanca Zacha Vorhiesa, ktorý videl strelkyňu na dvore, ako kričí, aby ju "dostali", sa do areálu spoločnosti môže verejnosť v pracovných hodinách normálne dostať. Ako uviedol, keď sa spustil alarm, vybehol zo svojej kancelárie, aby sa pozrel, čo sa deje, a uvidel jednu ležiacu osobu s červenou škvrnou na bruchu, ktorá sa zdala byť strelným zranením. Michael Finney, ktorý pracuje v reštaurácii Carl's Jr oproti YouTube, sa zase pre denník San Jose Mercury News vyjadril, že vychádzal z toalety, keď našiel ženu krvácajúcu z lýtka. Dvaja priatelia sa jej podľa jeho slov snažili krvácanie zastaviť škrtidlom z jej svetra, ale nepomáhalo to.

yout006.jpg

Foto: 
SITA

Ústredie YouTube má viac ako tisíc zamestnancov, ktorí pracujú vo viacerých budovách. Ako informovala spoločnosť Google, ktorá YouTube vlastní, bezpečnostný tím spoločnosti pomáhal úradom pri ich evakuácii.

O streľbe v San Brune upovedomili aj prezidenta Donalda Trumpa, informoval Biely dom s tým, že jeho predstavitelia monitorujú vývoj situácie.

yout012.jpg

Foto: 
SITA

- - Inzercia - -