Dnes je pondelok, 25.marec 2019, meniny má: Marián
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Bratislavské módne dni odštartovali svoj 13. ročník: Sledujte nás ONLINE!

apríl 09, 2018 - 15:12
Tlačovou konferenciou dnes v priestoroch vychytenej fashion univerzity MOD'SPE Paris Central Europe odštartovali Bratislavské módne dni by Mercedes Benz svoj 13. ročník, ktorý prináša opäť množstvo noviniek. Počas troch dní – 9. – 11. apríl 2018 sa v priestoroch Refinery Gallery v Bratislave predstaví takmer 30 návrhárov a značiek zo Slovenska, Rumunska a Talianska. Jarnou časťou sa zároveň štartuje aj aktuálny ročník projektu NOVÉ TVÁRE MÓDNEJ SCÉNY.

Okrem širokej škály dámskych modelov si počas troch dní prehliadok budú môcť pozvaní hostia vychutnať aj detskú módu, doplnky a chýbať nebude ani exkluzívna, na mieru šitá, kolekcia pánskych oblekov. Slovensko budú už tradične zastupovať osvedčené návrhárky ako Zuzana Haková, Veronika Hložníková, Jana Gavalcová, Jana Jurčenko, Michaela Ľuptáková, či Jana Pištejová.

Exkluzívnym zahraničným hosťom bude Rozalia Bot z Rumunska. Svoje miesto počas prehliadok budú mať aj finalista projektu NOVÉ TVÁRE MÓDNEJ SCÉNY 2017 Victor Varg a jeho spolupráca so značkou Lenovo a minuloročná víťazka Zarina Šimkovič.

Bratislavské módne dni by Mercedes-Benz získajú tento rok aj charitatívny rozmer

Súčasťou prvého dňa bude splnenie sna pre pacientku Adeli Medical Center, ktorá sa celý život túžila stať modelkou. Tá predvedie šaty od skvelej návrhárky Jany Jurčenko, ktoré sa počas večera budú dražiť. Výťažok z dražby poputuje na konto nadácie Adeli. ,,Som veľmi potešená, že BMD sa rozhodli rozšíriť aj o charitatívny rozmer a vybrali si nás ako partnera. Našim pacientom v Adeli Centre sa pokúšame ukážať smer, ako viesť aktívny život aj napriek ich hendikepu,” prezradila počas tlačovej konferencie Zuzana Nováková, správkyňa nadácie Adeli.

tlacovka101.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Počas všetkých troch dní sa o vlasy modeliek bude starať dlhoročný partner podujatia Salón DNJ s vlasovou kozmetikou Joico, o make-up sa postará tím značky Mary Kay. Hudobnú dramaturgiu bude mať na starosti už tradične Martin Valihora.

Viac o Bratislavských módnych dňoch sa dozviete z videa

Bratislavské módne dni 2018: Tlačová konferencia/Mária Reháková

Description: 

Bratislavské módne dni by Mercedes Benz a ich jarná časť odštartovala tlačovou konferenciou, ktorá sa konala v priestoroch prestížnej francúzskej školy MOD´SPE Paris Central Europe. Počas konferencie sme sa dozvedeli nie len o programe Bratislavských módnych dní JAR/LETO 2018 ale vyhlásili aj tému projektu Nové tváre módnej scény, ktorou je pre tento rok FOLKLÓR V MÓDE.

Autor: 
Viliam Šuška

Tak ako po iné roky, aj tentoraz pripravili organizátori live stream každého večera, ktorý si môžete pozrieť TU

Program Bratislavských módnych dní

09.APRÍL 2018 | 19:30

LA RENA
KOMORA & HUMER
LUISA SPAGNOLI
KATARÍNA ŽIAK
RELLECIGA
FERLITO
HELLENSKI
ZUZANA HAKOVÁ
JANA JURČENKO

10.APRÍL 2018 | 19:30

ALLIGALLI
VICTOR VARG x LENOVO
ZARINA ŠIMKOVIČ
VERONIKA KOPÁLOVÁ
MONIKA VONTZEMU
MICHAELA ĽUPTÁKOVÁ
JAROSLAVA WURL KOCANOVÁ
VERONIKA HLOŽNÍKOVÁ
NICOLLAS BERENIQUE

11.APRÍL 2018 | 19:30

JANA GAVALCOVÁ
ROZALIA BOT
KATIE Q & VALERIA BECK
MARMARE FASHION DESIGN
LAZOET
EMA KLEIN
ZOE FABRICS
ADRIANA HORECKÁ
JANA PIŠTEJOVÁ

- - Inzercia - -