Dnes je štvrtok, 21.jún 2018, meniny má: Alojz
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Slováci mali proti Čechom víťazstvo na dosah, ale napokon padli v predĺžení

máj 06, 2018 - 07:42
Slovenská hokejová reprezentácia vo svojom úvodnom vystúpení na 82. majstrovstvách sveta v Dánsku získala jeden bod, keď výberu Česka podľahla 2:3 po predĺžení.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho v zápase základnej A-skupiny v kodanskej Royal Arene neboli dominantným tímom, ale dlho sa im darilo, niekedy aj so šťastím, eliminovať silu favorizovaného českého tímu. Víťazstvo mali Slováci na dosah, keď vyrovnávajúci gól inkasovali od Martina Nečasa 10 sekúnd pred koncom tretej tretiny. V predĺžení potom o víťazstve Čechov rozhodol útočník St. Louis Blues Dmitrij Jaškin.

Skóre zápasu otvoril v presilovke Michal Krištof. Jedným z debutantov na MS je aj 18-ročný obranca Martin Fehérváry, ktorý sa stal štvrtým najmladším Slovákom v histórii pri premiére na seniorskom svetovom šampionáte. Vyrovnanie zariadil na začiatku druhej časti Dominik Kubalík, no najtesnejší náskok pre slovenský tím získal v početnej výhode kapitán Andrej Sekera. Ten držali Slováci až do poslednej minúty tretej tretiny.

Svoj 184. reprezentačný duel odohral obranca Dominik Graňák, čím sa osamostatnil na čele hodnotenia štartov v národnom tíme od doterajšieho rekordéra Miroslava Šatana.

V 63. vzájomnom zápase sa zrodilo 42. víťazstvo Čechov, sedem duelov sa skončilo nerozhodne a Slováci majú na svojom konte 14 triumfov.