Dnes je sobota, 19.január 2019, meniny má: Drahomíra, Mário
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Na prestížnej konferencii aj minuloročný víťaz projektu Veľvyslanectvo mladých

máj 11, 2018 - 15:32
Už po tretíkrát za svoju históriu sa v bratislavskom hoteli Double Tree by Hilton konala prestížna konferencia VIZIONARI 2018 prinášajúca nový pohľad na trendy v biznise, politike, financiách či technológiách.

Prednáškovú časť otvoril pravicový kandidát na premiéra Richard Sulík témou Vízia Slovenska a Európy.

richardsulik.jpg

Foto: 
Peter Meszaros

Ďalšou témou bola Ako zmení Slovensko generácia Millennials?, ktorú odprednášal uznávaný biznismen a motivátor, ktorý nasleduje svoje sny Ján Müller. Hodnoty a snaha robiť veci „inak“ viedli jedného z najúspešnejších mladých biznismenov Slovenska k založeniu dnes mimoriadne úspešnej spoločnosti Partners Group SK. Svojou charizmou a životnými postojmi inšpiruje mnohých ľudí v sprostredkovateľskom biznise. Zároveň je aj členom finančníckeho klubu Million Dollar Round Table. „To, čo nastane v 21. storočí, je robotizácia, elektronizácia a digitalizácia. V pohľade na budúcnosť výrobného sektora to môže spôsobiť zvýšenie produktivity práce a zníženie chybovosti. Netreba však zabúdať, že 1,7 miliardy ľudí na svete pôsobí v oblasti služieb. Hovoríme práve o službe, ktorá vyžaduje dôveru a je menej nahraditeľná strojom. Špeciálne vo financiách je to veľmi citlivá téma - s financiami sú totiž spojené obrovské emócie”, hovorí pán Müller.

viz003.jpg

Foto: 
Peter Meszaros

Počas programu vystúpila aj prvá dáma slovenského biznisu Elena Kohútiková mimoriadne zaujímavou témou najmä pre dámy - Žena v biznise. Elena Kohútiková hovorí, že motiváciu hľadá aj vo všedných dňoch. Podľa nej je najdôležitejšou celoživotnou funkciou ženy byť matkou. Vďaka tomuto daru majú ženy skvelú vlastnosť razantného rozhodovania a plánovania. Počas svojej kariéry získala mnohé ocenenia, ktoré ju radia k najvplyvnejším ženám na Slovensku. Mladým ľuďom odporúča, aby neúspech nebrali príliš osobne, nepoddávali sa občasným krízam, a hlavne sa nepodceňovali. Dôležité je podľa nej tešiť sa z každého nového dňa a prijať ho so všetkým, čo prináša.

viz002.jpg

Foto: 
Peter Meszaros

V programe vystúpil aj  najúspešnejší generálny riaditeľ Rozhlasu a televízie Slovenska Václav Mika, ktorý posilnil programovú aj mienkotvornú úlohu verejnoprávnych médií. V roku 2017 sa stal manažérom roka. Na konferencii porozprával o Médiách, politike, vplyve a moci.

mika.jpg

Foto: 
Peter Meszaros

Konferencie sa so svojim startupom zúčastnil aj minuloročný víťaz projektu Veľvyslanectvo mladých, absolvent Lekárskej fakulty UK Tomáš Brngál so svojim startupom “Virtual Medicine”. Ten už takmer 4 roky vyvíja unikátnu medicínsku aplikáciu, ktorá funguje na princípe virtuálnej reality. ,,Veľmi ma teší, že sa na Slovensku organizujú projekty ako Veľvyslanectvo mladých, ktoré dávajú možnosť posunúť neznámych ľudí na ceste za svojim cieľom, zviditeľniť ich startupy, pritiahnuť investorov, ale aj ľudí, ktorí vedia pomôcť inak, ako peniazmi. Mladí takúto podporu potrebujú a ja sám viem dnes posúdiť, ako nám to pomohlo a posunulo nás to ďalej na našej ceste,” hovorí Tomáš, ktorého na podujatie prišla podporiť aj riaditeľka vydavateľstva Star Production Mária Reháková, vďaka ktorej projekt Veľvyslanectvo mladých vznikol a už takmer desať rokov úspešne pomáha mladým ľuďom na ceste za ich úspechom. 

viz005.jpg

Foto: 
Peter Meszaros

 

Naše aktivity: 

- - Inzercia - -