Dnes je utorok, 26.marec 2019, meniny má: Emanuel
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Anthony Hopkins: Nežeňte sa za slávou, tá je o ničom!

máj 29, 2018 - 08:55
Je hlúpe hnať sa za slávou, pretože tá nie je tým, čo od nej ľudia očakávajú. V rozsiahlom rozhovore pre britský denník The Guardian to povedal welšský herec Anthony Hopkins.

,,Viete, stretávam mladých ľudí, ktorí chcú hrať a chcú byť slávni. Ale ja im hovorím: ´Keď sa vyšplháte na vrchol stromu, tak tam nie je už nič. Väčšia časť toho je o ničom, je to výmysel. Prijmite život taký, aký je, a buďte vďační, že žijete," povedal herec pre britské noviny.

Hopkins sa zdôveril aj s tým, že ho vôbec nezaujíma politika, môže mu byť ukradnutý celý Donald Trump, nechodí voliť a "v záujme uchovania si čistej mysle" vôbec nesleduje správy. ,,Nevolím, pretože nikomu neverím. Nikdy sme neboli úplne v poriadku, my, ľudské bytosti. Sme odpad, sme vo veľmi ranom štádiu evolúcie," povedal herec.

Novinárka z The Guardian sa Hopkinsa pýtala aj na Harveyho Weinsteina, filmového producenta, ktorého žalujú desiatky žien za sexuálne obťažovanie a niektoré z nich aj za znásilnenie. ,,Poznal som osobu, o ktorej hovoríte, a vedel som o jeho sexuálnych záležitostiach. Viem, že je to hulvát a tyran. Ale ja som sa mu vyhýbal, nechcel som mať s ľuďmi ako je on nič," povedal Hopkins. ,,Je správne, že sa ženy postavili za svoje práva, pretože toto je neakceptovateľné. Ale ja netúžim tancovať na niekoho hrobe," dodal.

Hopkins v rozhovore priznáva aj to, že mu chutí alkohol a je na to hrdý: ,,Som veľmi šťastný, že som alkoholik - je to veľký dar, pretože kamkoľvek idem, tá žumpa ide so mnou. Je to vulkanický hnev, je to raketové palivo," popisuje Hopkins. ,,Samozrejme, môže vás to aj roztrhať na kúsky a zabiť. Takže postupne, v priebehu rokov, som sa naučil nerobiť týmto spôsobom ľuďom radosť. Už vo mne nie je hnev. Niekedy som ešte netrpezlivý, ale snažím sa neposudzovať druhých. Snažím sa žiť a nechať žiť, nepúšťam sa do hádok," vysvetľuje 80-ročný herec.

Podľa novinárky Mirandy Sawyer bol Hopkins počas celého rozhovoru nesmierne čiperný a keď už chcela skomnčiť, vyzval ju, aby sa pýtala ešte nejaké ďalšie otázky. A v priebehu dlhého rozhovoru ho "nachytala" aj pri jednej drobnej lži.

,,Pochádzam z generácie, keď muži boli mužmi. Na nikom z nás, čo pochádzame z Walesu, nie je nič jemného. Má to aj svoju negatívnu stránku, pretože nie sme dobrí v prijímaní ani odovzdávaní lásky. Nerozumieme jej," hovoril herec. Napriek tomu, že sa zo seba snažil robiť tvrdého chlapa, mu však podľa novinárky počas rozhovoru mnohokrát vyhŕkli slzy dojatia.

Herec sa rozrozprával aj o svojej dcére, speváčke, herečke a režisérke Abigail Hopkins, ktorú mal so svojou prvou manželkou Petronellou Barker a ktorá je jeho jediným potomkom. Hopkins hovorí, že nemajú vôbec žiadny vzťah. ,,Prijal som to už pred rokmi. Je to jej voľba, je to na nej. Mladým ľuďom hovorím: ´Ak je vám s vašimi rodičmi nepríjemne, nechajte ich tak! Nemusíte svojich rodičov zabíjať, proste len odíďte, ak vám nedovoľujú rásť´," hovorí Hopkins.

- - Inzercia - -