Dnes je piatok, 22.marec 2019, meniny má: Beňadik
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Slovenka oslávila jubileum so svojimi čitateľmi

jún 15, 2018 - 12:06
Redakcia týždenníka Slovenka sedemdesiate narodeniny oslavovala spoločne so svojimi vernými čitateľmi. Na bratislavskom Hlavnom námestí pre nich pripravila bohatý kultúrny program.

Úvodné slová patrili riaditeľke vydavateľstva STAR production Márii Rehákovej, ktorá prišla osobne pozdraviť čitateľov, rozdala im darčeky a celé popoludnie strávila medzi nimi. ,,Som šťastná, že posledných 14 rokov môžem pracovať v týždenníku Slovenka a že dodržala všetko to, čo bolo povedané pri jej založení - že to bude mienkotvorný týždenník, taký, ktorý si bude stáť za slovom, bude prinášať pravdivé informácie a nebude riešiť politické kauzy. V dnešnej dobe nie je jednoduché takto udržať časopis, pretože oveľa lepšie sa predáva, keď je na titulke bulvárna téma. Ale sme radi, že naša Slovenka vyzerá tak, ako vyzerá. 70 rokov máme za nami a ja dúfam, že ešte budeme ďalšie roky na trhu a budeme prinášať kvalitné informácie, motivačné príbehy, aby ste ju radi čítali."

rehakova.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

rehakova1.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

rehakova_grezo.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Prítomným sa prišla pozdraviť aj šéfredaktorka jubilujúceho týždenníka pani Mária Miková. Týždenníku prišiel zablahoželať aj riaditeľ Bratislavského kultúrneho a informačného strediska pán Vladimír Grežo: ,,Slovenka rozpráva ľuďom príbehy, ktoré život prináša. Je to úprimná snaha prinášať ľuďom dobro a myslím si, že je to vzácna vlasnosť, ktorá 70 rokov sprevádza Slovenku. Za to jej chcem poďakovať a zablahoželať k narodeninám. Sme radi, že ľuďom nielen rozpráva ale aj mení životy." Ku gratulantom sa pripojila aj viceprimátorka hlavného mesta Bratislava Ľudmila Farkašovská, dlhoročný čitateľ a fanúšik Slovenky, bývalý riaditeľ RTVS Václav Mika, riaditeľ Divadla Andreja Bagara v Nitre pán Jaroslav Dóczy, úžasná herečka, ktorá je celý život spätá so Slovenkou Mária Kráľovičová či bývalé a tohtoročné víťazky výnimočnej ankety Slovenka roka Tatiana Nátna, Slavomíra Blahušiaková a Elvíra Chadimová. Tie na javisku porozprávali aj o tom, ako sa im zmenil život po víťazstve v ankete Slovenka roka.

mikova.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Na fotografii pani Ľudmila Farkašovská, pani Mária Reháková a pán Václav Mika

farkasovska_mika.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Herečka Mária Kráľovičová počas včerajšieho popoludnia získala aj ďalšie významné ocenenie, Cenu ministerky kultúry SR za rok 2017  za celoživotný mimoriadny umelecký vklad do novodobej histórie slovenského divadla a slovenského divadelného, filmového, rozhlasového a televízneho herectva. K tomuto oceneniu jej verejne zablahoželala riaditeľka vydavateľstva STAR production pani Mária Reháková.

marina.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Zástupkyňa šéfredaktorky Katarína Hanzelová, riaditeľka kúpeľov Sklené Teplice Slavomíra Blahušiaková, riaditeľka Turčan auto Tatiana Nátna, riaditeľka TOP centra podnikateliek Elvíka Chadimová

snnba029.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Počas popoludnia bolo postarané aj o skvelý program, ktorým nás sprevádzal pán Michal Bartek. Na javisku sa v srdci hlavného mesta predstavila energická Sisa Sklovská, ktorá opäť raz priniesla medzi ľudí neopakovateľnú atmosféru a rozprúdila publikum. Dve skladby zaspieval talentovaný spevák Peter Forest. Osláviť 70 ročnicu s nami prišiel aj obľúbený Robo Opatovský, speváčka Brigita, Marcela Molnárová či Vladko Baškovič a Ján Greguš. Celé tri hodiny bola k dispozícii aj veštica Gina.

Speváčka Sisa Sklovská

snnba014.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Spevák Robo Opatovský

snnba054.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Speváčka Marcela Molnárová 

snnba096.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Spevák Peter Forest a speváčka Brigit

forest.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Speváci Vladko Baškovič a Ján Greguš

baskovic.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

V programe nechýbal ani folklór, ktorému organizátori vzdávajú hold celoročne na všetkých organizovaných podujatiach. Predzvesťou nového projektu týždenníka Slovenka Slovenský deň kroja bol vystúpenie detského súboru Klnka a tiež Viktórie Rehákovej, ktorá zaspievala skalickú ľudovú pieseň. Slovenský deň kroja sa bude konať 8. augusta 2018 na Radvanskom jarmoku v Banskej Bystrici. 

Detský folklórny súbor Klnka

klnka.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Do tanečných rytmov nás zatiahla aj tanečná skupina Disctrict Dance v kolekcii oblečenia značky KIK. Projekt Návraty poézie o cenu Andreja Sládkoviča nám priblížila recitáciou Nikol Nosá. 

Viktória Reháková, Nikol Nosá

viki_a_recitatorka.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Tanečná skupina KIK

snnba038.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Pre hostí bolo pripravených množstvo súťaží. Odniesli si hodnotné darčeky od vydavateľstva STAR production, pobyty v kúpeľoch Sklené Teplice, darčeky od Turčan auto, či zelené čaje Nestea. Fanúšikovia si taktiež mohli vychutnať vynovenú radu jogurtových nápojov JOP bez lyžičky od Zvolenských mliekarní- pre tú najchutnejšiu prestávku, ktorý nielen uhasí váš smäd, ale vás aj zasýti.

snnba039.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Tri vybrané dámy si mohli užiť aj zmenáreň s Dermacolom. Vizážistka značky ich počas programu zmenila a poskytla im rady a tipy na líčenie.

derma.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

sutaz1.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

sutaz.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

rozdavanie1.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

K záveru programu si prítomní aj trochu zacvičili vďaka fitnestrénerke Zore Ochodnickej.

zora.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

- - Inzercia - -