Dnes je pondelok, 25.marec 2019, meniny má: Marián
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nuda vo vzťahu? Vyskúšajte Kizombu!

jún 26, 2018 - 09:47
Mať s partnerom spoločný koníček, ktorý vám prinesie ešte aj nový závan do sexuálnej oblasti, nie je nikdy zlý nápad. Presne to dokáže vášňou nabitý tanec Kizomba.

Kizomba však nie je „iba“ tancom, ale tiež hudobným žánrom. V africkej Angole, kam siahajú jej korene, sa slovom kizombada dokonca označuje veľká párty plná tanca a radosti.

Exotický pôvod

Kizomba je pomerne nový hudobný žáner, ktorého vznik sa datuje do obdobia rokov 1970 – 1980. Vyvinul sa z kombinácie afrických rytmov - a to z tradičného angolského tanca semba a zmyselných rytmov zouk (populárny hudobný štýl v afrických, po francúzsky hovoriacich krajinách). Z Angoly sa tanec postupne rozšíril do celého sveta. Dnes sa teší obrovskej vlne záujmu najmä vo Francúzsku, v Portugalsku, v Anglicku, ale i v Holandsku.

Kvôli stúpajúcej popularite Kizomby mnohí africkí umelci spievajú piesne práve v tomto rytme. Známi speváci tohto žánru z Angoly sú Caló Pascoal, Don Kikas a Irmãos Verdades. Medzi partnermi tancujúcimi Kizombu je dôležitá dokonalá súhra tiel, držanie je pri tomto tanci taktiež veľmi tesné. Niektoré prvky môžu pripomínať argentínske tango.

Týmto si vás získa

Tanec Kizomba preto najlepšie vystihuje popis – zmyselné a pomalé pohyby telo na telo. Je nad slnko jasné, že ten pravý pôžitok z tanca zažijú predovšetkým zaľúbenci, ktorí okrem vlny vášne určite ocenia aj ďalšie prínosy. Ide totiž o efektívny a príjemný spôsob, ako vyformovať problematické ženské partie, hlavne nohy, bruško, boky a samozrejme zadok. Ak patríte k ľuďom, ktorí radi provokujú, sršia sex-appealom a chcú sa naučiť dokonalému umeniu zvádzania, Kizombu si nepochybne zamilujete hneď po úvodných sekundách.

Takto to vyzerá, keď Kizombu tancujú profíci. Trúfnete si s partnerom na podobné kúsky?

Danca kizomba with Yami & St'Effy - Niums

- - Inzercia - -