Dnes je piatok, 22.marec 2019, meniny má: Beňadik
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Muži s bradou či bez? Výsledky prieskumov vás prekvapia!

jún 27, 2018 - 12:08
V prípade ankiet rôznych magazínov sme si už rokmi zvykli na rôzne viac či menej šokujúce závery. Tento výsledok bude zaujímať predovšetkým zástupcov mužského pohlavia.

Dôvod je jasný. Ženy sa (konečne) vyjadrili k otázke muži verzus brada. Páčia sa nám bradáči alebo uprednostňujeme skôr hladko oholenú tvár?

Fenomén zvaný brada nie je ani zďaleka na ústupe. Pánov, ktorí túžia po zarastenej tvári pribúda, no so zámerom ulahodiť ženskému oku to zrejme nebude. Výsledky najnovších prieskumov totiž hovoria jasnou rečou. Podľa nich najsexi na nás pôsobia muži s približne desaťdňovým strniskom. Sebavedomie mužov údajne priamoúmerne narastá s porastom na tvári. A nielen to. Austrálski akademici Rob Brooks a Barnaby Dixson z University of Queensland vytvorili veľkú štúdiu o fúzoch. Výskum sa opieral o jednoduché hodnotenie. Pred ženy postavili mužov s bujnou bradou, so strniskom a napokon čerstvo oholených jedincov. Zistili, že mužská atraktivita dosahuje u žien najvyššie sympatie, akonáhle sú zarastení, potom začína miera ich atraktivity v ženských očiach klesať.

Vedeli ste, že?

  • V celosvetovom meradle nosí bradu približne 55% mužov.
  • Podľa magazínu Forbes si až 98% najbohatších mužov sveta tvár holí úplne.
  • Počas leta rastie mužom brada rýchlejšie. Môže za to stúpajúca hladina testosterónu v krvi. 
  • Ak by muž strávil denne päť minút holením, počas života by to bolo spolu 63 dní a vo finále by sa zbavil zhruba deviatich metrov brady.
  • A na záver ešte jedna pikoška. Milí páni, čím dlhšie ste bez sexu, tým rýchlejšie na tvári zarastáte.

- - Inzercia - -