Dnes je piatok, 22.marec 2019, meniny má: Beňadik
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Ako na intímnu hygienu? Zabudnite na obyčajné mydlo či detské utierky!

júl 02, 2018 - 15:05
Aj o partie, ktoré nevystavujete svetu na obdiv, sa musíte správne starať. Výsledkom je celkový príjemný pocit bez zdravotných komplikácií. Viete, ako na špeciálnu ženskú hygienu?

Najdôležitejšia je rovnováha

Rovnako ako iné časti tela aj intímne partie majú svoju prirodzenú rovnováhu, inými slovami hodnotu pH, pri ktorej sa „dobrým“ baktériám darí a „zlé“ baktérie sú pod dohľadom. V zdravej pošve dospelých žien je táto hodnota medzi 4 a 5. Pokožka má mierne kyslé pH v hodnote 5,5. Táto prirodzená rovnováha prospieva „dobrým“ baktériám kyseliny mliečnej, a tak ste chránená pred infekciou. Ale ak je táto prirodzená rovnováha narušená, začínajú sa množiť „zlé“ baktérie. To môže viesť k podráždeniu, svrbeniu, bolesti, nepríjemným pachom, neobvyklému výtoku a infekciám, ako je kandidóza a bakteriálna vaginóza.

Ako byť svieža „tam dole“?

Dobrá správa je, že prirodzenú rovnováhu intímnych partií môžete udržať mnohými spôsobmi. Uvádzame 3 najdôležitejšie, ktoré vám zaručia pocit sviežosti a pohodlia v lete i po celý rok.

Obyčajné mydlo zahoďte

Správne mydlo na intímne partie obsahuje kyselinu mliečnu, ktorá udrží ideálne, jemne kyslé pH a napomáha prospešným baktériám. Nie je parfumované a prešlo gynekologickými a dermatologickými testami. Emulziou potom umývajte intímne miesta raz za deň, pričom nie je nutné ich umývať zvnútra – stačí len vonkajšia časť.

Ktoré nohavičky sú TABU?

...a nepreháňajte to s tesnými nohavičkami. K nepríjemným pocitom v intímnych partiách môže prispievať i nevhodné oblečenie a používanie parfumovaných pracích prostriedkov a aviváží.

• Noste priedušnú bielizeň vyrobenú z materiálov, ako je hodváb či bavlna.

• Ak máte sklony k infekciám, zvážte, či radšej zo šatníka nevykázať tango nohavičky. Ich posúvaním často dochádza k prenosu baktérií.

• Vyhýbajte sa tesne priľnavým nohavičkám, pretože vytvárajú teplé a vlhké prostredie ideálne pre rozvoj infekcií.

• V lete skráťte čas, keď nosíte mokré plavky. Popri nevhodnej bielizni môže k infekciám a zápalom intímnych partií prispieť aj zlý jedálniček, užívanie niektorých liekov, ako sú napríklad antibiotiká, a v neposlednom rade psychický stres.

Zabudnite na detské vlhčené utierky

Na cestu si pribaľte obrúsky na intímnu hygienu A ako riešiť intímnu hygienu, keď ste na cestách? Praktickým riešením sú intímne obrúsky, ktorými sa môžete osviežiť pokojne i niekoľkokrát denne. Zároveň vám neodporúčame na cestách používať na intímne partie inak populárne detské obrúsky, pretože nemajú správne pH a ani neobsahujú kyselinu mliečnu dôležitú pre správnu bakteriálnu rovnováhu. Vyberte si obrúsky určené na ženskú hygienu, na trhu sú ich desiatky.

Tip redakcie: Vyskúšajte túto kozmetiku!

1. Gél pre intímnu hygienu Fema, Nobilis Tilia

2. Obrúsky na intímnu hygienu FRESH, Nivea

3. Gél na intímnu hygienu Intima, Ziaja

4. Antibakteriálne obrúsky na intímnu hygienu, Lactacyd

5. Upokojujúci krémový neparfémovaný gél na intímnu hygienu Simply Delicate, Avon

6. Dezodoračný intímny gél Feminelle Special Care+, Oriflame

7. Emulzia pre intímnu hygienu v období menopauzy pH 6,8, Sebamed

8. Jemný gél pre intímnu hygienu, Apivita

9. Hmla na intímne partie Gyn-Phy, Uriage

10. Intímny sprchový gél Intimo, Dove 

Foto: shutterstock.com a archiv značiek

- - Inzercia - -