Dnes je streda, 20.február 2019, meniny má: Lívia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Orgazmus počas pôrodu? Táto mamička ho zažila!

júl 09, 2018 - 08:24
Pri pohľade na scény z pôrodnej sály (nielen) v amerických filmoch naskočí väčšine žien husia koža. Je veľmi pravdepodobné, že po ich odvysielaní nemá chuť rodiť ani jedna z nás.

Hlasité výkriky, agresivita, nadávky partnerovi, zbesilé predychávanie kontrakcií, nepredstaviteľná bolesť, stres. To sú hlavné menovatele pôrodov na televíznych obrazovkách, ktoré sme už videli azda všetky. Angličanka Rebecca Hanscombe sa však môže pochváliť diametrálne odlišným zážitkom. Dokonca orgazmickým.

Keď sa dve čiarky na tehotenskom teste ukázali Rebecce, rozhodla sa na samotný pôrod dokonale pripraviť už niekoľko mesiacov vopred. Vďaka tomu objavila kľúč k vlne nevídanej rozkoše. Svoj poznatok si nenechala pre seba a dnes k nemu nabáda ženy po celom svete. Ako totiž tvrdí: „Poddať sa pôrodu v jeho prirodzenej forme môže mať pre každú budúcu mamičku priam orgazmický potenciál.“

Ani v jej prípade nestačila iba sila myšlienky, no dôkladné samoštúdium a hlavne dôvera vo vlastné schopnosti. Tú jej zabezpečila kniha o domácom pôrode Duchovné pôrodníctvo. Dočítala sa v nej, že šanca vyťažiť z pôrodu nezabudnuteľný zážitok plný rozkoše priamoúmerne stúpa s hladinou oxytocínu v tele. Autorka knihy odporúča zvyšovať ju počas pôrodu dráždením klitorisu a bradaviek.

Svoju dcéru Rebecca porodila po tridsiatich šiestich hodinách od začiatku pôrodných bolestí. Až keď lekári začali vyjadrovať mierne obavy a chystali sa pristúpiť k cisárskemu rezu, zmenila svoje myslenie, zabudla na okolitý svet, vnímala výlučne vlastné telo a zrýchľujúci sa tep. „Uchvátilo ma, aká som zrazu silná, plná energie a života. Toto vedomie ma zaplavilo doslova orgazmickými pocitmi. Ako tanečnica, ktorá vo voľnom čase veľa medituje, som sa naučila technike splynutia s vlastným telom a umeniu bolesť pomenovať. Práve to je spoľahlivá cesta k tomu, aby vás i zdanlivo nepríjemné pocity dokázali uvoľniť a stali sa pre vás zaujímavé, intenzívne a plné pôžitku,“ uzatvára dnes už šťastná mamička malej Arwen.

Rebeca a jej dcéra Arwen

ad_187695315.jpg

Foto: 
Twitter

Titulná foto, zdroj: shutterstock.com

 

- - Inzercia - -