Dnes je pondelok, 22.apríl 2019, meniny má: Slavomír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Takto to vyzerá, keď prežívame orgazmus!

júl 10, 2018 - 16:15
Vraví sa, sto ľudí – sto chutí. A z pohľadu sexu azda i stovky odlišných vnímaní, preferencií a samozrejme skúseností. V prípade orgazmu však máme, a to napriek subjektívnym pocitom, všetci jednu vec spoločnú.

Tých niekoľko sekúnd rozkoše býva naša tvár absolútne uvoľnená, striedajú sa na nej rôzne „grimasy“ a úplná odovzdanosť s úsmevmi. Väčšina ľudí má pootvorené alebo otvorené ústa a zatvorené, respektíve prižmúrené oči. No zamýšľali ste sa niekedy nad tým, prečo orgazmus tak milujeme? Slasť totiž nie je to jediné, čo nám prináša.

Vrchol blaha ...

... na chvíľku prestávame vnímať všetko okolo seba. Bolesť, ktorá nás trápi, ide taktiež aspoň na chvíľu do úzadia. Sústredíme sa výlučne na príjemné pocity a zablokujeme prežívanie všetkého ostatného.

Žiadny stres ...

... pri orgazme klesá hladina hormónu kortizol. Jeho vysoká úroveň negatívne vplýva na krvný tlak, kvalitu spánku, trávenie a aj imunitný systém. Jeho znížená hladina nám pochopiteľne prináša pocity opačného charakteru.

Skvelý oxytocín ...

... hormón, ktorý je v ľudskom tele spájaný najmä s pocitmi lásky a šťastia. Oxytocín človeku pomáha uvoľniť sa. Vedeli ste, že čím viac orgazmov s partnerom prežijete, tím silnejšie vzájomné puto si budujete?

Limbický systém ...

... pre mnohých ľudí doposiaľ neznámy pojem. Tento systém riadi naše emócie. Pri sexuálnej stimulácii upozorní mozog, že je čas oddať sa slastným vnemom. Zároveň sa aktivuje ďalšia časť mozgu – hipokampus – spúšťač spomienok a predstáv. Následne sa štartuje amygdala - emocionálna sekcia mozgu zodpovedná za agresivitu, strach a sexuálne funkcie. Keďže sex stimuluje všetky spomínané citlivé časti mozgu, pri samotnom orgazme pociťujeme rôznorodú škálu skvelých pocitov.

A ako sa počas orgazmu tvárite vy?

Orgasm Faces In Slow Motion

- - Inzercia - -