Dnes je streda, 24.apríl 2019, meniny má: Juraj
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nabrala som odvahu zmeniť kariéru od základu

august 07, 2018 - 17:01
Možno ste už uvažovali o zmene práce, ale zamysleli ste sa aj nad zmenou kariéry? Nie je totiž bežné zavesiť na klinec pôvodné povolanie a začať robiť niečo nové. Jana z Vinohradov nad Váhom to skúsila, a z gastronómie prešla do najväčšieho internetového obchodu na svete.

Po rodičovskej dovolenke stála Janka pred dôležitou otázkou. Ako ďalej? Jej hnacím motorom pri rozhodovaní bol synček. Hľadala prácu, ktorá by jej zabezpečila dostatočný príjem, a zároveň mala čas na seba a dieťa. Podarilo sa jej to v Amazone v Seredi. Pracuje na oddelení, ktoré testuje a spracováva špičkové digitálne zariadenia. Pri nástupe ani len netušila, že bude pracovať s takými technologickými vychytávkami. „Trochu som sa aj bála. Ale zaškolili ma a aj teraz nám inštruktori kedykoľvek pomôžu. Na začiatku mi povedali, že pýtať sa, je úplne v poriadku, lebo tým sa učím. A tak sa pýtam. Už sa teším na kurzy angličtiny.“

Ľudský prístup a ochota pomáhať

Ako veľké pozitívum vníma Janka najmä prístup a ochotu ľudí navzájom si pomáhať. „Veľmi oceňujem ústretovosť a pomoc manažérov pri riešení problémov. Keď som svojmu area manažérovi povedala, že potrebujem kvôli synčekovi inú pracovnú zmenu, nezaváhal. Urobil všetko pre to, aby som sa dostala do rannej zmeny,“ hovorí sympatická Janka.

Výhody, čo ocení nejeden rodič

Keď sa rozhodujete zmeniť prácu, isto si „spočítate“ mzdu a výhody, aké firma ponúka. Podľa Janky, jedným z najväčších benefitov v Amazone je štvordňový pracovný týždeň. Rovnako sa jej páčia podujatia organizované pre zamestnancov a ich rodiny. „Naposledy sme strávili krásny deň plný zábavy na ranči, kde sa môj malý do sýtosti vybláznil,“ spomína.
Oceňuje tiež atraktívny plat a spôsob odmeňovania a vyzdvihuje starostlivosť o rodičov. V Amazone majú totiž pre rodičov špeciálne benefity, ktoré im uľahčujú materskú aj rodičovskú dovolenku, aj návrat do práce.

Prečo Amazon?

  • 4 dni práce, 3 dni voľna; práca je na zmeny
  • Nástupný plat 5,50 eur/hod./brutto, mesačný bonus do 20 % a ročná odmena
  • Dotovaná autobusová doprava do/z práce za 24 eur/mes.
  • 3-chodové stravovanie za 1 euro
  • Vzdelávacie programy a možnosť kariérneho postupu
  • Životné poistenie a príspevok na doplnkové dôchodkové poistenie
  • Zľava na nákup na www.amazon.de 
  • Asistenčný program pre zamestnancov aj ich rodiny

- - Inzercia - -