Dnes je streda, 17.júl 2019, meniny má: Bohuslav
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Chcete si užiť letnú dovolenku? Týchto 5 tipov vám to zaručí!

august 09, 2018 - 13:57
Poznáte to - máte rezervovaný luxusný hotel v exotickej destinácii, podpísaný dovolenkový lístok, nakúpených niekoľko hriešne drahých plaviek, no niečo vás neustále vytrháva z prázdninovej nálady. Podľa psychológov totiž väčšina ľudí jednoducho nevie oddychovať. Prinášame vám 5 overených tipov, ktoré vám pomôžu pripraviť sa na dovolenku a nastaviť všetky zmysly na ničím nerušený oddych.

1. Pripravte svoje telo na zvýšenú záťaž

Naše telo je cestovaním vystavené mnohým nástrahám. Klimatizácia v lietadle, cestovná nervozita, exotické jedlá, športovanie a pobyt na slnku môžu nepripravenému organizmu spôsobiť nemalé problémy. Niekoľko týždňov pred odletom je preto vhodné zvýšiť príjem vitamínov, najmä betakaroténu, vitamínu B, C a taktiež probiotík.

2. Nechajte svoju myseľ oddychovať

Pred odchodom na dovolenku si vyčistite pracovný kalendár, dokončite rozrobené projekty, oznámte klientom aj kolegom svoju neprítomnosť a nájdite za seba zástup. Poproste kamarátku aby vám chodila pravidelne zalievať orchidei a pred odchodom upracte byt, aby ste sa nevrátili do neporiadku. Iba tak si vaša myseľ oddýchne a odpúta od povinností, ktoré by vás mohli mátať počas voľných dní.

3. Dajte si pauzu od technológií

Namiesto surfovania na sociálnych sieťach si prečítajte knihu ku ktorej sa neviete už od Vianoc dostať. Oddych od technológií prospeje mysli aj unaveným očiam a pomôže vám utiecť z reality, ktorú by vám vaši priatelia pravidelne pripomínali fotkami z kancelárie a poobedných dopravných kolón.

4. Neplánujte si príliš veľa aktivít

Snažíte sa počas pobytu precestovať celé pobrežie, vyskúšať všetky plážové atrakcie, každý večer vyraziť do iného baru, pretancovať noc a od rána obdivovať pamiatky? To je možno dôvod, prečo sa z dovolenky vraciate domov unavené a vystresované. Určite si 3-4 hlavné aktivity, ktoré chcete absolvovať a tie si rozložte počas trvania pobytu. Takto nebudete v časovom strese a zvyšný program si môžete upraviť podľa aktuálnej nálady.

5. Starajte sa o svoje zdravie

Bezstarostná nálada môže viesť k nepozornosti a ľahko vám uniknú varovné signály tela, ktoré na zmenu prostredia reaguje citlivo. Pribaľte si do kufra lieky proti črevným problémom a bolesti a krém na upokojenie spálenej pokožky. Ženy si musia počas letných mesiacov dávať pozor aj na bakteriálne a kvasinkové infekcie, ktoré vedia znepríjemniť každú dovolenkovú idylu. Samozrejmosťou v hygienickej taške by preto mal byť aj intímny sprchovací gél, prípadne tablety na riešenie už vzniknutého problému. „Kvasinkové a bakteriálne infekcie si u žien, ktoré nimi trpia vyžadujú relatívne prísny režim – dávať pozor na nepriedušné oblečenie a meniť si mokré plavky za suché,“ vysvetľuje gynekológ Doc. MUDr. Tomáš Fait, Ph.D: „Dôležité je udržať populáciu laktobacilov v pošve, ktorá udrží ostatné škodlivé baktérie v správnom množstve. To dosiahneme prostredníctvom probiotík, ktoré v sebe obsahujú napríklad Beliema Effect vaginálne tablety. Laktobacily možeme podporiť tiež používaním Beliema Expert Intim Gélu alebo Krému, vďaka obsahu prebiotickej zložky,“ dodáva. Pôvod infekcie sa identifikuje často nesprávne, a tak aj zvolená liečba nemusí byť účinná. Preto je dobré používať na liečbu produkt, ktorý rieši ako bakteriálnu tak aj kvasinkovú infekciu.

- - Inzercia - -