Dnes je štvrtok, 20.február 2020, meniny má: Lívia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Sexuálna literatúra je plná zaujímavých pojmov. Tieto poznáte?

september 03, 2018 - 13:03
Slovo asexuál ste už určite počuli. Ide o človeka, ktorý dokáže milovať, nevyhýba sa ani partnerským vzťahom, avšak kameňom úrazu je v jeho prípade sex. Nepotrebuje ho.

Možno vám nie je úplne neznámy ani pojem aromantik. Ako už samotný názov prezrádza, od tohto typu sa romantických gest nedočkáte. Zaujímavých termínov ale v sexuálnej literatúre nájdeme podstatne viac.

Demisexuál ...

... je čokoľvek, iba nie dobrodružstvo na jednu noc. K tomu, aby pocítil sexuálnu túžbu, totiž nevyhnutne potrebuje lásku a vzťah. V jeho prípade je intenzita milostného vzplanutia podmienená hĺbkou citového puta k partnerovi či partnerke.

Pansexuál ...

... má slobodného ducha a v intímnej sfére mu nezáleží na tom, kto stojí po jeho boku. Náklonnosť môže cítiť k osobám, ktoré sú rovnakého i opačného pohlavia, taktiež k bisexuálom, transvestitom a pod. Pansexuáli veria, že medzi ľuďmi treba hľadať spriaznenú dušu podľa záujmov, vlastností, názorov a predstáv do budúcnosti. Sexuálna orientácia nie je vôbec dôležitá.

Skoliosexuál ...

... v rámci sexuality má naozaj pozoruhodné črty, najmä čo sa preferencie sexuálnych objektov týka. Priťahujú ho transsexuáli a taktiež osoby, u ktorých nie je na prvý pohľad jasné, či ide o muža alebo ženu.

Polyamor ...

... pre niekoho záletník, ktorý sa zahráva s citmi ľudí všade naokolo. No opak je pravdou. Človek polyamor netradičné chúťky netají a jedná vždy priamo. O neschopnosti žiť v monogamnom zväzku proťajšok informuje a karty, spolu s „pravidlami“ fungovania vzťahu, vykladá na stôl okamžite.

- - Inzercia - -