Dnes je pondelok, 22.apríl 2019, meniny má: Slavomír
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Nadčasové, originálne, neprehliadnuteľné: Tieto šperky si získajú aj vás!

september 17, 2018 - 17:03
,,Dôležitú úlohu v charakteristickom štýle každej ženy zohrávajú vhodne zvolené farby a doplnky," hovorí návrhárka ANDREA BALAŠOV, ktorá sa môže pochváliť úspešnou značkou LA GARCIA. Pod jej vedením vznikajú extravagantné, no zároveň nadčasové šperky, ktoré patria do šatníka každej ženy. O tom sme sa presvedčili na vlastné oči v jej farebnom ateliéri!

Andrea, ako ste sa dostali k výrobe šperkov?

Musím povedať, že šperky ma fascinovali už od detstva. Počiatky mojej profesionálnej dráhy sú v hoteliérstve, s k torým ma dnes spája to, že naše šperky predávame v luxusných hoteloch po celom Slovensku. Postupom času som sa začala vzdelávať v oblasti krásy v Nemecku a Španielsku a pozornosť som upriamila najmä na farebnú typológiou. Pri nej ide o individuálne poradenstvo, kde sa zameriavame na to, čo si obliecť, aby som vyzerala NAJ. Nielen najkrajšie, ale najhladšie, najsympatickejšie, najautentickejšie... A keďže farebná typológia sa týka aj farby oblečenia smerom k tvári, k čomu prislúcha aj mejkap, okuliare, farba vlasov a šperky, začala som teda rozmýšľať, ako by som to prepojila so šperkami. Tak to vlastne celé vzniklo. :-)

Bola to dlhá "cesta"?

Kým som sa vyšpecifikovala do svojho štýlu, bola za tým, samozrejme, nejaká cesta.  Už od začiatku som však chcela robiť šperky, ktoré budú nadčasové a kvalitné. Pri výrobe šperkov preto využívame exkluzívne materiály ako polodrahokamy, Swarovski kryštály, striebro či pravé kožušiny.

Keď sme pri tých materiáloch. Ako prebieha ich výber? 

V prvom rade mi ide o kvalitu, preto väčšina materiálov prejde mojimi rukami a vyberám ich naozaj precízne na výstavách v Nemecku, Rakúsku a Španielsku. Sú to najmä polodrahokamy a kožušiny. Čo sa týka Swarovski perál alebo kryštálov, tie mi distribuuje Swarovski fabrika. Sú to všetko originálne kusy.

Viete mi šperk vyrobiť aj na požiadavku?

Samozrejme! A úplne najradšej robím šperky na mieru. Je to pre mňa obrovská výzva. Keď to navyše zodpovedá farebnej typológii, som o to spokojnejšia. So zákazníčkou si osobne či iným spôsobom vyšpecifikujeme farbu, štýl, veľkosti korálok a podobne. Následne pripravím dva-tri návrhy, stretneme sa a vyrobíme jedinečný, originálny kus. 

Tak originálny, že nikto iný nebude vlastniť takýto šperk?

Áno. Zákazníčka sa môže popýšiť šperkom, ktorý neuvidí na nikom inom. Takéto jedinečné kusy nájdete aj na našej webovej stránke, kde sú špeciálne označené. 

Vo Vašom ateliéri som si všimla, že takmer všetky šperky sú veľmi výrazné. Prečo?

Ide to nejak tak z mojej vnútornej podstaty. Osobne mám rada výrazné šperky. Niekedy stačí jednoduché oblečenie, ktoré Vám výraznejší šperk podporí a dostatočne doplní. Samozrejme, tvorím aj subtílnejšie šperky. Má to svoje opodstatnenie. Okrem farebnej typológie robím aj štýlové poradenstvo. To znamená, že ak príde zákazníčka, ktorá povie, že si nie je istá svojim štýlom oblečenia, veľmi rada jej poradím a navediem na správnu cestu. Veľmi dôležité je, že žena nižšieho vzrastu by mala nosiť malé šperky, vyššia zasa veľké šperky. Keď si nízka žena doplní outfit veľkým šperkom, tak oproti vám akoby kráčal šperk. Naopak, keď si vysoká žena zvolí malé šperky, úplne to na nej zanikne.

Teda znamená to, že ak sa mne, ako útlej žene páči niektorý z Vašich veľkých, výrazných šperkov, viete mi ho urobiť v menšom prevedení?

Áno, nie je to žiaden problém. Skrátime ho, vyberieme menšie perly. Jeden a ten istý šperk viem urobiť jemným a zároveň výrazným.

Ako dlho trvá výroba takéhoto šperku?

Tažko povedať, pretože to je veľmi individuálne a nie je to jednoduchá záležitosť. Pri tvorbe najnovšej kolekcie využívam aj pravé kožušiny, ktoré majú svoje špecifiká a niekedy sa musíme popasovať so samotným materiálom.

Majú v súčasnosti ženy odvahu nosiť výrazné šperky?

Už áno. Moje stále zákazníčky si dnes už vravia, prečo si nedať veľký šperk? Oblečú sa k nemu jednoduchšie, ale nájdu sa aj také, ktoré nemajú problém dokombinovať výrazný šperk s výrazným oblečením. A tomu sa veľmi teším!

Kde naberáte inšpiráciu pri tvorbe?

Tým, že veľa cestujem, tak najmä na cestách. Niekedy sú to napríklad oblaky, či príroda okolo mňa... Inšpiruje ma jednoducho čokoľvek, čo vidím, zažijem. :)

Čo všetko môže zákazníčka u vás nájsť?

Široké spektrum náušníc, náhrdelníkov, náramkov, prsteňov, čeleniek, brošní, gumičiek do vlasov a ďalších iných módnych doplnkov.

Venujete sa aj tvorbe pánskych šperkov?

Áno. Nezabudli sme ani na pánov, pre ktorých vyrábame náramky. Tie majú názov Energy. V nich spájame striebro a rôzne polodrahokamy, ako tigrie oko, lávový kameň, lapis lazuli, čierny turmalín... Dnes už muži viac prejavujú svoju extravaganciu, takže vyrábame napríklad aj červené náramky z koralu. V budúcnosti sa zameriame aj na výrobu pánskych náhrdelníkov a našu ponuku budeme neustále rozširovať. 

Blíži sa jesenná časť Bratislavských módnych dní na ktorých sa predstavíte so svojou značkou po prvýkrát. Tešíte sa na to?

Bratislavské módne dni sú pre mňa obrovskou výzvou. Bola som sa na nich parkrát pozrieť, aby som sa nadýchla atmosféry a musím povedať, že sa na ne veľmi teším! 

A na čo sa môžeme tešiť my? :-)

Bude to prekvapenie. Outfity pre modelky som si vymyslela sama a výsledok uvidíte práve tam.

Kolekciu LA GARCIA si budete môcť pozrieť počas Bratislavských módnych dní by Mercedes-Benz  22.9.2018 v Hotel & Spa Resort Kaskády na Sliači a 25.9. 2018 v Refinery Gallery v Bratislave. Vstupenky dostupné TU.

- - Inzercia - -