Dnes je štvrtok, 27.jún 2019, meniny má: Ladislav, Ladislava
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Dajte bodku za letom v znamení krásy!

september 19, 2018 - 15:34
Prázdninové dni sa chýlia ku koncu, užite si teplé dni naplno a prežite ich plné elánu, optimizmu, so sviežim lookom! Stačí, keď sa zameriate na detaily.

Vyčarujte si „boho“ účes

Vedeli ste, že v minulosti bol zvyk zapletať dievčatám vlasy do jedného trojlúčového vrkoča? Symbolizovalo to spojenie životných síl Svetov. Keď sa dievča vydalo, vrkoč rozplietli a uplietli dva symbolizujúce silu aj pre jej budúceho potomka. Vrkoče sú stále trendové a symbolizuje aj letnú pohodu. Sú rôzne techniky, ako vyčarovať nádherný letný účes...

Náš tip: Stredovú časť vlasov oddeľte na temene a pripnite sponkou. Tesne za uchom začnite na jednej strane splietať vrkoč z troch prameňov. Postupujte po obvode hlavy a do vrkoča pripletajte pramene zvonku, ktoré vždy priložte doprostred vrkoča a pokračujte v spletaní troch prameňov ako pri normálnom vrkoči. Pokračujte v spletaní dookola po obvode celej hlavy, kým sa nevrátite k bodu, kde ste vrkoč začali. Dopleťte vrkoč zo zostávajúcich vlasov a túto časť vrkoča pripnite sponkami za predný diel. Odopnite časť, ktorú ste na začiatku oddelili, a jednoducho ju spleťte do trojdielneho vrkoča. Vrkoč obtočte okolo hlavy a pripnite sponkou. Nakoniec pramene vo vrkoči prstami jemne roztiahnite do strán, aby účes získal objem, a okraje jemne povyťahujte. Účes bude originálny a prirodzený.

Profitujte z letného vzhľadu

To, že v lete vyzeráme všetci akosi lepšie, je známe. Pleť získa žiarivejší odtieň, ukážu sa aj znamienka krásy – pehy, vynikne farba očí, vlasy dostanú slnečnú iskru a zuby sú ako šibnutím čarovného prútika belšie. Všetko, čo pre svoju úpravu potrebujete, je vhodný BB krém alebo ľahký fluid, špirála a sýty balzam či rúž na pery. Nič viac netreba a vyzeráte sviežo, zdravo a spokojne. Vedeli ste, že rúž v odtieňoch sýtej červenej alebo inej výraznej farby, je najlepší omladzovač? Žarty bokom, práve sýta farba je doslova bleskový anti-aging, ktorý uberie hneď pár rokov. Stavte na cyklámen, koral alebo neprehliadnuteľnú ružovú.

Dobite si slnkom baterky

Venujte si posledné dni leta a načerpajte energiu zo slnka. Každá má toho veľa a v záplave aktivít, čo nás denne pohlcujú, zabúdame na seba. Napravte to počas posledných augustových dní. Slnko potrebujeme nielen na tvorbu vitamínu D, ale aj ako dobíjač pozitívnej energie. Nabudí a správne naštartuje. Nezabúdajte však na ochranu aj keď sa už opaľujete menej. Ochorení vznikajúcich vplyvom slnečného žiarenia stále pribúda, preto je ochrana pokožky pred slnečným žiarením stále na prvom mieste. Nezabúdajte, na začiatku sezóny je dôležitá ochrana s vyšším faktorom. Neskôr, na konci leta, môžete faktor znížiť, to záleží akú máte pokožku. Ak je tmavšia a ľahko sa opaľuje, stačí nižší faktor. Keď totiž pokožka hnedne, sama sa bráni – opálenie je výsledok prirodzenej reakcie, ktorá prebieha v našom tele za účelom ochrániť pokožku pred škodlivým UV žiarením. Ak je pokožka svetlejšia, s pehami a vlasy sú tiež svetlé, je to zložitejšie. Spálite sa veľmi rýchlo a často nikdy nezískate žiadne opálenie. Nutne potrebujete vysokú ochranu celé leto.

Náš tip: Ak ste sa neopálili, ako ste chceli, použite samoopaľovací krém. Pokožka bude svieža a žiarivá. Lepší efekt dosiahnete, ak pred nanášaním krému „vybrúsite“ pleť pílingom.

Upokojte pokožku, dajte jej napiť

Dostatok tekutín je rovnako dôležitý ako ochranná kozmetika. V horúcich dňoch sa ľudské telo ochladzuje a reguluje svoju vnútornú teplotu potením a odparovaním vody z povrchu pokožky. Preto potrebuje oveľa viac tekutín než inokedy. Majte vodu stále po ruke a priebežne z nej upíjajte. Ideálne večer po kúpeli, doprajte pokožke maximálnu hydratáciu upokojujúcou kozmetikou. V letných dňoch môže byť koža vysušená, podráždená, dehydratovaná, takže uvíta špeciálnu starostlivosť, ktorá ju hydratuje, zvláčni, príjemne ochladí, predĺži opálenie a chráni pred olupovaním. Výsledok? Počas jesenných dní bude žiariť zdravím a krásou.

Maskou podporíte účinky krémov

Správne zvolené masky pleť dokonale vyčistia, rozjasnia, vyhladia a dodájú jej potrebnú vlhkosť a výživné látky. Akú masku vybrať? Koncentrovanú „nálož“ starostlivosti voľte s ohľadom na typ pleti a účinok, ktorý chcete dosiahnuť. Ak máte pocit, že sa koža sťahuje a je vysušená, zvoľte hydratačnú masku. Ak vás prekvapilo množstvo vrások, skúste regeneračnú a protivráskovú.V prípade, že vás trápia pupienky, čierne bodky či nadmerný lesk pleti, vhodná je čistiaca maska. Masky pôsobia rýchlo a výsledok je viditeľný okamžite po ošetrení. Počas horúcich dní oceníte účinky niekoľkonásobne! Účinnosť masiek sa zvyšuje, ak ich nanesiete po sprchovaní či po kúpeli. Teplá voda a para totiž otvárajú póry a tak sa účinné látky lepšie vstrebú do kože. Pri aplikácii ju roztierajte prstami, pomocou špeciálnej kozmetickej kefy či štetca a vyhnite sa citlivým partiám okolo očí a úst. Ak chcete, aby maska pôsobila ako zázračný elixír so super účinkom, priložte na tvár s maskou teplý obklad – nahriaty vlhký uterák. Zavrite oči, oddychujte, na pár minút hoďte starosti za hlavu, a snažte sa myslieť len na príjemné veci. Užite si koniec leta na maximum a ukážte svoje krajšie ja!

- - Inzercia - -