Dnes je utorok, 18.február 2020, meniny má: Jaromír
Čas čítania
5 minutes
Zatiaľ prečítané

Žiarili aj prepadali: Ako sa darilo v škole Sharon Stone, Stevenovi Spielbergovi či Nicole Kidman?

september 19, 2018 - 15:53
Svietia nám zo strieborného plátna, denne ich vídame na televíznych obrazovkách. Aureola svetovej slávy, ktorou sú obkolesení, úplne zatienila fakt, že zatiaľ čo jedni boli premiantmi prestížnych univerzít, iní s „odreninami“ preliezali z triedy do triedy. Skrátka, červený diplom z vysokej ešte nezaručuje rovnaký úspech v škole života, ale ani ho nevylučuje... Ako sa teda darilo na štúdiách svetovým celebritám?

Sharon Stone

Táto zmyselná blondína, ktorá očarila milióny divákov vďaka erotikou prekypujúcej scéne vo filme Základný inštinkt, je pre mnohých symbolom sexbomby 90. rokov a len málokto by jej vzhľad dával dohromady s nadpriemernou inteligenciou. A veru. Sharon, tento ideál ženskej krásy, svojím IQ 154 tromfne aj legendárnych prezidentov USA, dokonca aj „otca Ameriky“ Georgea Washingtona.
Hoci Sharon dostala do vienka fyzickú krásu, spoliehala sa spočiatku viac na svoju inteligenciu. Už ako 15-ročná začala študovať na dvoch vysokých školách, ktoré úspešne dokončila. No keď v roku 1990 stretla režiséra Paula Verhoevena, bolo rozhodnuté. Akademickú pôdu definitívne vymenila za Hollywood.
No ani krása, ani múdrosť nezabezpečili Sharon šťastie v láske. Trikrát vydatá a trikrát rozvedená hviezda vychováva sama tri adoptívne deti.
Sharon, ktorá už prekročila šesťdesiatku, zostáva v pamäti nielen vďaka svojim krivkám, ale aj duchaplnosti, rozhľadu a jedinečnému zmyslu pre humor, ktorý nezostarne.

sharon.jpg

Foto: 
SITA

Jodie Foster

Aj ďalšia hollywoodska hviezda Jodi Foster sa môže pochváliť nadpriemerným IQ 132, vďaka čomu sa stala členom Mensy.
Na rozdiel od Sharon nikdy nebola sexi symbolom, preslávili ju skôr dramatické postavy. Určite si spomeniete na kultový film Mlčanie jahniat či Človiečik Tate. A hoci Jodie bola veľmi usilovná žiačka, má diplom z Univerzity Yale, ktorá jej udelila aj čestný doktorát, veľmi zavčasu vstúpila aj do sveta filmu, kde okamžite zažiarila. Na svojho prvého Oscara bola nominovaná už ako štrnásťročná za postavu prostitútky Iris vo filme Taxikár. Podobná úloha zneužitej servírky Sarah Tobias vo filme Znásilnenie jej v roku 1988 už Oscara priniesla, druhého získala o tri roky neskôr za postavu Clarice Starlingovej v Mlčaní jahniat.
Úspešná a obdivovaná herečka, režisérka a producentka dráždila zvedavosť svojím súkromím, ktoré si vždy starostlivo strážila. V roku 1988 porodila syna Charlesa Bernarda Fostera, no meno jeho otca nikdy neprezradila, v roku 2001 sa jej narodil druhý syn Kit Bernard. Ani meno jeho otca nie je známe.
Nikdy sa verejne nevyjadrila ani k svojej sexuálnej orientácii, o ktorej však niet pochýb. Pred štyrmi rokmi sa totiž zosobášila s Alexandrou Hedison, no tento svoj krok nepovažovala za potrebné komentovať.
Aj napriek svojmu tajnoskárstvu je Jodie jednou z najväčších hviezd 20. a 21. storočia. Ak by aj pohasla jej pozemská sláva, stále je tu tá nebeská. Pred dvadsiatimi rokmi bol po nej pomenovaný asteroid Jodiefoster 17744.

jodie.jpg

Foto: 
SITA

Nicole Kidman

Aj ďalšia krásna blondínka, Nicole Kidman sa môže pochváliť nadpriemerným IQ 132 a je tiež skvelým protiargumentom pre autorov vtipov o blondínkach.
Pôvabná a krehká Austrálčanka je absolventkou Victorian College of the Arts v Melbourne a Phillip Street Theatre v Sydney. Okrem toho je aj mimoriadne nadanou klaviristkou a tento svoj talent využila vo filme Návrat do Cold Mountain.
Keď už bola rodná Austrália pre jej nadanie a krásu primalá, zamierila do Hollywoodu, kde už na ňu čakal Tom Cruise, ktorý ju čoskoro požiadal o ruku.
Hoci tvorili dlhé roky takmer dokonale ukážkový pár, ich manželstvo nemalo koniec ako z rozprávky. Rozviedli sa a Nicole urobila všetko pre to, aby dokázala, že nie je len „pani Cruiseová“, ale je samostatnou osobnosťou a herečkou, ktorá do veľkého sveta filmu právom patrí.
Znovu sa vydala za Keitha Urbana a v tomto manželstve sa jej podarilo porodiť aj vytúžené bábätko, dcérku Rose Kidman Urban. Dcérku Faith Margaret jej porodila náhradná matka.
Má teda všetko, milujúceho muža, krásnu rodinu a úžasnú kariéru. Veríme, že k úspechu jej rovnakou mierou dopomohla fyzická krása a inteligencia..

nicole.jpg

Foto: 
SITA

Komu to v škole nešlo?

Samozrejme, že ani v Hollywoode nie sú geniálne blondínky samozrejmosťou. Pôsobí tu množstvo slávnych hviezd, ktoré by ste za príklad svojim školákom určite nedávali.

Steven Spielberg

Vedeli ste, že nechýbalo veľa a svet by bol ochudobnený o také divácke trháky, ako je Jurský park, Čeľuste, Indiana Jones či E.T. - Mimozemšťan a mnohé ďalšie? Ich tvorcu, režiséra Stevena Spielberga totiž na univerzitu aj napriek niekoľkonásobným pokusom neprijali a doma ho v tejto záľube tiež príliš nepodporovali. Presnejšie povedané, jeho otec bol zásadne proti, aby sa potomok venoval čomusi takému frivolnému, ako je umenie.
Steven to však našťastie pre nás nikdy nevzdal a pokúsil sa preraziť v Hollywoode aj bez vzdelania. Podarilo sa mu to priam famózne. Čo dielo, to nesmierny úspech. Jeho film Schindlerov zoznam z roku 1993 sa stal dokonca kráľom Oscarov, keď z dvanástich nominácií získal sedem vzácnych sošiek.
Spielberga však úspech neopojil a napriek všetkému cítil deficit vzdelania. Po 35 rokoch úspešnej kariéry sa mu napokon podarilo získať aj vysokoškolský diplom.. „Tento môj krok som vnímal ako poďakovanie rodičom a osobný odkaz pre všetkých mladých na svete. Vzdelanie je dôležité,“ uviedol Spielberg.

steven.jpg

Foto: 
SITA

Simon Cowell

Pre bývalých spolužiakov a učiteľov tohto prísneho porotcu The X Factor a ďalších zaujímavých súťaží musí byť ohromne zábavné, ako sa pred ním trasú mladí, začínajúci speváci. Určite si spomenú na jeho školské časy, keď sa pri skúškach rovnako triasol on a verdikt pedagógov na jeho vedomosti bol naozaj nelichotivý.
Simonovi škola totiž vôbec nešla a v šestnástich s ňou definitívne skončil. Zamestnal sa v otcovej firme, ale rozhliadal sa po niečom lepšom, akoby tušil, že jeho chvíľa ešte len príde. Jediné, v čom bol naozaj dobrý a v čom sa vyznal, bola hudba a tak sa začal venovať vyhľadávaniu hudobných talentov. Prerazil v spoločnosti BMG Records a slávnym sa stal vďaka súťaži American Idol, u nás známej ako SuperStar. Ktovie, koľkokrát, keď na adresu toho-ktorého interpreta adresuje kritické slová, cíti akúsi satisfakciu pri spomienke na časy, keď adresátom podobných nelichotivých hodnotení bol on sám...

simon.jpg

Foto: 
SITA

Cameron Diaz

Ani táto roztomilá a populárna hviezda nepatrí práve k intelektuálnym kapacitám a vzdelávanie bolo pre ňu doslova tŕňovou cestou, ktorou si musela nedobrovoľne prejsť.
V šestnástich sa s učebnicami definitívne rozlúčila, povedala si, že viac vedieť už nemusí. Vybrala sa do sveta modelingu a tam bola oveľa úspešnejšia ako v školských laviciach. Po pár úspechoch v tejto sfére dostala prvú hereckú ponuku a hoci určite riešiť rovnice o dvoch neznámych nedokáže, dnes je z nej jedna z najúspešnejších herečiek na svete.

cameron.jpg

Foto: 
SITA

Tom Cruise

Tento sexsymbol žien celého sveta, bývalý manžel Nicole Kidman a Katie Holmes, mal v školských laviciach problémov viac než dosť. Trpel totiž dyslexiou a písmenká boli pre neho niečím, s čím si naozaj nevedel poradiť. No aj napriek tomuto handikepu to dotiahol oveľa ďalej, než mnohí jeho spolužiaci, ktorých mu v detstve dávali za príklad.
Tom sa totiž narodil s obrovským talentom, sexepílom a predovšetkým húževnatosťou, ktorou dokázal prekonať aj túto poruchu.
Hoci, keď v devätnástich rokoch získal svoju prvú filmovú postavu a scenár mu museli ešte predčítavať, úspech bol už takmer na dosah.
Čoskoro zažiaril vo filme Top Gun a ďalšie zaujímavé ponuky sa už len tak hrnuli. Spomeňme film Rain Man, Navždy a ďaleko či Mission Impossible, ktorého scény sa nakrúcali aj v Bratislave a on sa vtedy prechádzal ulicami našej metropoly spolu so svojou vtedajšou manželkou Nicole Kidman. A hoci sláva filmu nevybledla, ich láska áno. Manželstvo sa skončilo rozvodom....

tom_cruise.jpg

Foto: 
SITA

- - Inzercia - -