Dnes je streda, 03.jún 2020, meniny má: Karolína
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Workshop k BMD: Živá diskusia s mladými návrhármi uzavrela týždeň módy!

september 28, 2018 - 17:24
Významným podujatím pre mladých módnych návrhárov, vďaka ktorému sa posúvajú vpred a získavajú iný pohľad na svoju tvorbu je workshop, ktorý sa počas dnešného dopoludnia konal v Mestskom divadle P.O. Hviezdoslava. Na tomto stretnutí sme za prítomnosti odbornej poroty Bratislavských módnych dní by Mercedes-Benz zhodnotili projekt Nové tváre módnej scény a dali tak definitívnu bodku za jesennou časťou týždňového maratónu módy!

Už v poradí druhý workshop v histórii Bratislavských módnych dní vyšiel nad očakávania. V priestoroch Mestského divadla P.O. Hviezdoslava sa zišlo množstvo mladých módnych tvorcov, finalisti projektu Nové tváre módnej scény a svojou účasťou nás poctili aj študenti zo Strednej školy úžitkového výtvarníctva, ktorí kvôli workshopu pricestovali až z Košíc, aby spoločne s nami zhodnotili týždeň Bratislavských módnych dní, projekt Nové tváre módnej scény a získali nový pohľad na módu a trendy.

Na spoločnej diskusii nechýbala porota Bratislavských módnych dní by Mercedes-Benz, medzi nimi jej predsedkyňa a akademická maliarka Iveta Lederer, podpredsedkyňa poroty a kostýmová výtvarníčka Simona Vachálková, riaditeľka francúzskej vysokej šoly MOD´SPE Paris Cental Europe  Jana Lalová, zakladateľ a koordinátor študentských stáží  francúzskej vysokej šoly MOD´SPE Paris Cental Europe Fabrice Raoul či módny dizajnér Richard Rozbora.

workshop003.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

workshopp006.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Hostí počas worskshopu privítala dáma, vďaka ktorej si už 13 rokov môžeme vychutnávať Bratislavské módne dni a tiež projekt Nové tváre módnej scény, riaditeľka Agentúry Promotion Mária Reháková. Počas dopoludnia neskrývala radosť z prejaveného záujmu a účasti množstva mladých ľudí. Taktiež vyzdvihla výbornú spoluprácu s francúzskou školou MOD´SPE Paris Central Europe, ktorá každoročne víťazovi projektu Nové tváre módnej scény udeľuje študijný 32-hodinový program na tejto prestížnej škole.

workshop001.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Študenti Strednej školy úžitkového výtvarníctva pricestovali do Bratislavy až z Košíc

workshop004.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Finalisti a víťazky projektu Nové tváre módnej scény 2018

workshop005.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Pozrite si krásne zábery z tohto dňa!

Bratislavské módne dni J/Z 2018: Workshop

Autor: 
Denis Konečný

- - Inzercia - -