Dnes je sobota, 25.máj 2019, meniny má: Urban
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Zaostrené na obočie: Vďaka týmto radám ho budete mať dokonalé!

október 03, 2018 - 15:02
Aby ste vyzerali perfektne, nemusíte tráviť pred zrkadlom hodiny. Pri dennom líčení platí – menej je viac. Upravené obočie, zvýraznené riasy a farebne zjednotená pleť sú základ, na ktorý by nemala zabúdať žiadna z nás.

Dokonalý vzhľad zvládnete bez problémov za pár minút. Ako? Dbajte, aby ste pôsobili upravene. Obočie výrazne ovplyvňuje výraz celej tváre. Precízne dotvarované kontúry sú základ každého mejkapu. Podľa mnohých vizážistov a maskérov sú akousi čerešničkou na torte celého vzhľadu. To, že pohľad by mal byť bez vrások, kruhov či vačkov pod očami, je samozrejmosť. Tieto estetické problémy by sme mali minimalizovať v čo najväčšej miere. Ako? Radí MUDr. Tatiana Hudáková, dermatovenerologička, klinika Envy.

„Kruhy aj vačky pod očami sú súčasťou starnutia kože. Kruhy vznikajú stratou tukového tkaniva, prípadne sú výsledkom tenkej vrstvy kože pod očami, pod ktorou presvitajú cievky a podkožné tkanivo. Často sú výsledkom únavy, chybnej životosprávy, nedostatku vitamínov alebo jednoducho genetickej predispozície. Zbaviť sa ich dá pomerne jednoducho účinnými krémami alebo aplikáciou výplňového materiálu – kyseliny hyalurónovej, špecialne vyvinutej na oblasť očí. Ďalší problém sú vačky pod očami. Prejavujú sa ako opuch, prípadne nadbytočná koža v očnom okolí. Môžu byť prejavom alergie, prípadne vnútorného ochorenia. Často ide o poruchy štítnej žľazy alebo obličiek. Môžu byť však aj výsledkom genetickej predispozície alebo za ne môže jednoducho starnutie. Ich odstránenie je závislé od príčiny. Nutné je liečiť základné ochorenie, prípadne skúsiť lymfodrenáž očného okolia. Ak je nadbytok kože výrazný, odporúčam návštevu plastického chirurga, ktorý nadbytočné tkanivo odstráni chirurgicky.“

Čo urobiť pri úprave obočia?

Pri vytváraní dokonalého a neodolateľného pohľadu nezabúdajte na dokreslenie a zvýraznenie obočia, ktoré prirodzene rámuje tvár. Líčenie pudrovým tieňom dodá obočiu dlhotrvácny prirodzený vzhľad a pohodlná aplikácia je oveľa jednoduchšia ako vykreslenie ceruzkou. Avšak aplikácii tieňa a dokresleniu obočia ceruzkou predchádzajú iné kroky.  

Ako začať? Aké produkty použiť? 

Korektor oblasť pod obočím farebne neutralizuje, dokonale zjednotí a kontúruje. Vďaka krémovej textúre sa s ním ľahko pracuje a môžete ho použiť aj ako podklad pod očné tiene. 

Rozjasňovač dodá oblasti pod obočím jemný lesk a opticky zväčší a rozjasní oči. Na dosiahnutie iskrivého vzhľadu ho môžete použiť aj do vnútorného kútika očí. Až po týchto úkonoch môžete prejsť k úprave obočia.

Aký tvar je „správny“?

Pomôžte si ceruzkou. Priložíte ju na výšku, vedľa nosa. Nad vnútorným kútikom, tam, kam ukáže, je miesto, kde by sa malo obočie začínať. Jeho najvyšší bod by mal byť asi dve tretiny od jeho začiatku. Tieto dve tretiny by mali stúpať dohora a iba posledná by mala klesať dolu. Posledný krok merania – priložte ceruzku k nosnej dierke tak, aby jej špic ukazoval k vonkajšiemu kútiku oka. Presne tam by sa mal oblúk obočia končiť. 

Ak máme okrúhlu tvár, voľte ostrejšie lomené obočie. 

Oválna tvár znesie čokoľvek, pristanú vám oblúky, strieška aj rovné línie. 

Srdiečková alebo trojuholníková tvár? Pravé orechové sú stredne vysoké oblúky, jemne sa zužujúce smerom von.

Hranatá tvár potrebuje širšie obočie s výrazným oblúkom. 

Podlhovastá tvár je ako stvorená na rovné obočie. 

Ako „kresliť“ obočie?

Krok 1: Dajte obočiu požadovaný tvar. Použite štetec a modelovací vosk. Potom utrite štetec do handričky a odstráňte zvyšok vosku.

Krok 2: Dokreslite obočie štetcom a púdrom do žiadaného tvaru.

Krok 3: Aby bol vzhľad hladší, učešte obočie malou kefkou.

Môžete použiť aj modelovaciu špirálu, gélovú farbu na obočie, pero, tvarovací a fixačný gél alebo iné produkty na úpravu obočia. Je na vás, čo si vyberiete  a čo vám vyhovuje. 

Náš tip: 

Praktická a ľahko ovládateľná ceruzka s kužeľovitým aplikátorom naberie optimálne množstvo pudrového tieňa a veľmi jednoducho umožní vykresliť presnú líniu obočia. Pudrový tieň aplikujte od vnútorného oblúka obočia smerom von a podľa potreby nanášajte viac vrstiev.

 

- - Inzercia - -