Dnes je pondelok, 20.máj 2019, meniny má: Bernard
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Potravinami k lepšiemu sexu! Tieto odporúčania poznáte?

október 04, 2018 - 09:17
Pravidelný prísun podaktorých potravín dokáže výrazne pomôcť aj v sexuálnej oblasti. Prečítajte si, akými pochúťkami znásobíte orgazmus, zvýšite libido či vylepšíte erekciu vášho partnera.

Kakao

Kakao poteší nielen chuťové poháriky, jeho vôňa a chuť pohladia aj ostatné zmysly. Zbaví vás tiež stavov úzkosti a smútku. Môže za to zložka teobromín, ktorá povzbudzuje centrálnu nervovú sústavu. Obdobné účinky sú pripisované aj horkej čokoláde s podielom kakaa vyšším ako 70%. Zvyšuje hladinu serotonínu v mozgu, podporuje chuť do jedla, plodnosť a je považovaná za silné afrodiziakum.

Sushi

Dobrá správa pre milovníkov sushi. Ak si pochutnávate na kúskoch, kde nechýba losos či makrela, pre ich obsah omega 3 mastných kyselín sa priamo podieľate na produkcii sexuálnych hormónov. Tuniak je zas dobrým zdrojom selénu, ktorý u mužov vedie k zvyšovaniu počtu spermií.

Ovsené vločky

Ovsené vločky veru nepatria k príliš obľúbeným potravinám, avšak nemožno im uprieť pozitívny vplyv na libido človeka. Zvyšujú hladinu testosterónu u mužov a tým i sexuálny apetít. Naservírujte si k nim pomarančový džús. Početné štúdie dokázali, že potraviny bohaté na vitamín C dodávajú ľuďom lepšiu náladu a podieľajú sa na zvyšovaní sexuálnej výkonnosti.

Korenie

Ani s korením nešliapnete vedľa, najmä ak stavíte na chilli papričky. Dôvodom je cenný kapsaicín. Táto látka stimuluje krvný obeh, prekrvenie orgánov, pozitívne ovplyvňuje potenciu a zintenzívňuje prejavy vzrušenia, ako napríklad rýchlejší tep.

Banány

O banánoch vieme, že uvoľňujú hormón serotonín a tým ukľudňujú nervovú sústavu. To sa vám môže zísť, keď cítite tlak a nervozitu pred schôdzkou, či prvým sexuálnym zážitkom s novým partnerom. V banánoch nechýba ani draslík, súvisiaci s lepšou schopnosťou dosiahnuť orgazmus.

Červené víno

Červené víno obsahuje resveratrol - antioxidant, ktorý zlepšuje krvný obeh počas milostného aktu.

Džús z granátového jablka

Odborníci z University of California prišli so závermi, že granátové jablká sú mimoriadne bohaté na polyfenoly, čiže antioxidanty umožňujúce bezproblémový prietok krvi žilami.

Špargľa

Nepatrí medzi preferované pochúťky, napriek tomu pomáha v sexuálnej oblasti. Ide o zeleninu bohatú na kyselinu listovú a vitamín B. Ten zvyšuje hladinu histamínu spájaného s prežívaním intenzívnejšieho orgazmu. Navyše bol zistený kladný vplyv šparglí pri liečbe erektilnej dysfunkcie.

- - Inzercia - -