Dnes je utorok, 23.apríl 2019, meniny má: Vojtech
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Meghan a Harry prežívajú najkrajšie obdobie života: Vojvodkyňa čaká dieťa!

október 15, 2018 - 13:34
Obrovský dôvod na radosť. Britský princ Harry a jeho manželka Meghan čakajú dieťa! Potvrdili tak špekulácie, ktoré sa v médiách začali objavovať v priebehu septembra.

Kensingotnský palác dnes oznámil, že princ Harry a americká  herečka Meghan budú mať prvého potomka. Stalo sa tak mesiac po tom, čo sa o jej tehotenstve špekulovalo  po charitatívnej akcii, na ktorej sa objavila ruka v ruke s Harrym. ,,Ich kráľovské výsosti Vojvoda a Vojvodkyňa zo Sussexu s veľkým potešením oznamujú, že Vojvodkyňa zo Sussexu čaká dieťa na jar v roku 2019. Ich kráľovské výsosti ocenili všetku podporu, ktorú získali od ľudí po celom svete od ich májovej svadby a tešia sa, že môžu túto šťastnú novinu zdieľať s verejnosťou,“ oznámili na sociálnych sieťach vo vyhlásení.

Oznámenie prišlo v čase, keď pár pricestoval na 16-dňovú návštevu Austrálie a južného Pacifiku, ich prvú spoločnú zahraničnú cestu od uzavretia manželstva, s výnimkou dvojdňovej návštevy Írska. Počas svojej cesty okrem Austrálie zavítajú aj na Fidži, do kráľovstva Tonga a na Nový Zéland. Všetky štyri štáty sú súčasťou Spoločenstva národov (Commonwealth).

meghan.jpg

Foto: 
Instagram

Veľkolepá svadba

Meghan Markle a princ Harry si svoje áno povedali v Kaplnke svätého Juraja na hrade Windsor. Ženích navliekol neveste na prst obrúčku z waleského zlata, ktoré bolo darom od jeho starej mamy kráľovnej Alžbety II., nevesta mu zase navliekla obrúčku z platiny.

Mladý pár sobášom prijal vojvodský titul. Z Harryho sa stala Jeho kráľovská výsosť vojvoda zo Sussexu a z Meghan Jej kráľovská výsosť vojvodkyňa zo Sussexu.

Tridsaťtriročný syn princa Charlesa a zosnulej princeznej Diany a o tri roky staršia rodáčka z Los Angeles tvoria pár od roku 2016. Zasnúbili sa v novembri, pričom šťastnú novinku oznámili zástupcovia Clarence House, oficiálneho sídla Harryho otca. Harry dal Meghan zlatý snubný prsteň s tromi diamantmi, ktorý sám navrhol. Dva zo spomínaných diamantov svojho času patrili princovej matke. Herečka pred sobášom prijala krst aj konfirmáciu anglikánskej cirkvi.

Foto: SITA, arc

- - Inzercia - -