Dnes je sobota, 20.apríl 2019, meniny má: Marcel
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Radikálne zmenili imidž: Koleník, Gott či Noga sú na nepoznanie. Čo je za tým?!

október 16, 2018 - 14:38
100. výročie Česko-Slovenska sa v tomto roku oslavuje naozaj veľkolepo. Dôkazom toho nebol len Česko-Slovenský večer v Prahe, ale aj ďalšie udalosti, ktoré nám pripomínajú, že naše dva národy k sebe majú naozaj blízko. Ďalšou z nich je natáčanie prvej česko-slovenskej rozprávky pre celú rodinu Keď draka bolí hlava, kvôli ktorej herci radikálne zmenili imidž!

Slováci aj Češi na jednom pľaci

V príbehu, ktorý vznikol v autorskej dielni Petra Šišku a Dušana Rapoša si zahrajú skvelí slovenskí aj českí herci ako Kamila Magálová, Zuzana Mauréry, Kateřína Brožová, Zuzana Žáková, Ján Koleník, Miro Noga, či Libor Bouček. Česko-slovenský zámer sa producentom podarilo splniť nielen vďaka obsadeniu, ale aj v dvojjazyčnom zámere rozprávky: ,,Vďaka postavičke draka Čmudíka prechádza v rozprávke čeština plynule do slovenčiny a naopak. Ako čitatelia, tak aj diváci si môžu uvedomiť historickú spolupatričnosť oboch slovanských jazykov a zistiť, ako blízko a pritom ďaleko majú k sebe dva národy niekdajšieho Československa, ktorého vznik nám pripomenie dátum 30.10.2018 svojim stým výročím, “ hovorí o novej rozprávke Peter Šiška.

V hlavnej úlohe aj Karel Gott

Jednu z hlavných úloh v rozprávke si zahral nestarnúci Karel Gott, zhostil sa úlohy deda Kováča. Zaujímavosťou je, že k dvojjazyčnej rozprávke Keď draka bolí hlava vznikli rovno dve verzie piesní - slovenská a česká, ktoré si zaspievali osobnosti slovenskej a českej hudobnej scény s Karlom Gottom na čele. Pozrite si fotografie z jej natáčania!

 

- - Inzercia - -