Dnes je utorok, 23.apríl 2019, meniny má: Vojtech
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Žehlíte si vlasy? 5 super tipov ako ich mať zdravé!

október 17, 2018 - 20:36
Lesklé rovné vlasy padajúce na ramená sú stále in. Ak však používate žehličku na vlasy, mali by ste poznať niekoľko zásad, aby vaše vlasy po žehlení ostali nielen rovné, ale aj zdravé a plné života.

1. Žehlite len suché vlasy

Pred žehlením by mali byť vlasy dôkladne suché. V opačnom prípade by ste ich mohli spáliť. Pred žehlením do vlasov nevtierajte žiadne tužidlá ani oleje. Na ochranu a fixáciu účesu sa skôr hodia prípravky určené špeciálne na vlasy upravované teplom. S kvalitnou žehličkou na vlasy však nie je nutné ani to. Žehlička Philips MoistureProtect pri tvorbe účesu zachováva prirodzenú vlhkosť vlasov a chráni ich zvnútra aj zvonka.

2. Každý prameň zvlášť

Aby bol účes dokonalý, je potrebné vlasy rozdeliť na vrchnú a spodnú časť. Pri žehlení začnite spodnými prameňmi a nakoniec vyrovnajte vrchné. Každý prameň je vhodné pred žehlením prečesať hustou kefou. Niekedy vám môže prácu skomplikovať statická elektrina. Philips MoistureProtect si dokáže poradiť aj s týmto problémom. Platničky totiž obsahujú záporne nabité ióny, ktoré vlasy vyhladzujú a výsledkom je vždy perfektne hladký účes.

3. Dobrá žehlička prispôsobí teplotu

Väčšina žehličiek ponúka niekoľko možností nastavenia teploty. Máloktorá však teplotu aj kontroluje, aby zabránila prehrievaniu a nadmernému vysušovaniu vlasov. Philips MoistureProtect túto výhodu má. Inteligentný snímač MoistureProtect 30-krát za sekundu kontroluje stav vlasov a prispôsobuje teplotu tak, aby si zachovali prirodzenú hydratáciu.

4. Ponáhľajte sa pomaly

Pre dokonalý výsledok sa pri žehlení oplatí postupovať precízne. Nie vždy si však môžeme dovoliť stratiť so žehlením celú večnosť. Preto je vhodné ušetriť čas tam, kde sa dá. Philips MoistureProtect je nahriata za 15 sekúnd, čo je obrovská výhoda, ak sa ponáhľate. Profesionálne platničky s titánovým povrchom navyše vynikajúco vedú teplo. Tento špičkový materiál doštičiek je silný a odolný, takže zaisťuje rýchle narovnanie vlasov.

  5. Kučery so žehličkou?

Pokiaľ máte práve náladu na kučery, určite vás neprekvapí, že si ich môžete zaobstarať aj so žehličkou. Je vhodné, ak platne nie sú príliš široké, takže sa vám v nich pramene budú ľahšie natáčať. So žehličkou Philips MoistureProtect pohodlne vytvoríte kučery presne podľa vašich predstáv. Plávajúce platne sa navyše pri práci hýbu a upravujú tlak na vlasy. Nemusíte sa preto obávať, že ich zničíte, či sa už rozhodnete pre vyrovnávanie alebo natáčanie.

Ďalšie výhody žehličky Philips MoistureProtect spoznáte tu.

- - Inzercia - -