Dnes je streda, 23.október 2019, meniny má: Alojzia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Mladá návrhárka vytvorila folklórom inšpirovanú kolekciu SLOWenka: Do týchto modelov sa zamilujete!

november 07, 2018 - 13:13
Folklórom inšpirovaná kolekcia SLOWenka vznikla ako reakcia na uponáhľaný postmoderný svet, v ktorom potrebujeme na chvíľu spomaliť a obliecť sa do niečoho príjemného – bavlneného. A zároveň sa cítiť šik,“ hovorí mladá módna návrhárka Martina Vrábelová, ktorá kolekciu na tému Folklór v móde pripravila na tohtoročné finále projektu Nové tváre módnej scény, kde získala tretie miesto.

V kolekcii Martiny Vrábelovej je základom ľudový ornament v typickom bielo-modrom prevedení. Tvoria ju dámske modely od mini šiat po svadobné v duchu tradícií a prispôsobené žene 21. storočia. ,,Jednoduchosť a elegancia v duchu našich tradícii bolo moje motto pri tvorbe tejto kolekcie. Obsahuje biele a tmavomodré dámske modely s autorskou potlačou, ktoré interpretujú svadobnú deň a noc. Kolekcia vznikala vo dne v noci, kedy som detailne uvažovala nad každým strihom šiat," hovorí Martina.

Kolekciu možno charakterizovať ako svadobnú, ale je už na nositeľke, ktorý model si vyberie na akú príležitosť. Tvoria ju väčšinou samostatné kúsky – body, vrchné časti a sukne. Nositeľka ich môže ľubovoľne kombinovať, podľa príležitosti a nálady. 

Dlhé tmavomodré printové šaty z príjemnej bavlny sú vhodné na akúkoľvek príležitosť, na ktorej sa chceme cítiť žensky a šik. Ideálne sú ako šaty nevesty po polnoci.

Dlhé biele šaty s kruhovou sukňou a s potlačou sú navrhnuté pre nadčasovú nevestu, ktorá sa neuspokojí s bežnými bielymi svadobnými šatami.

Biela blúza inšpirovaná junáckou košeľou v kombinácii s jednoduchou dlhou úzkou sukňou s rozparkami. Každá v nej bude vyzerať sexy.

Foto: Katarína Opatovská
Model: Nikola Benedikovičová
Autorka kolekcie: Martina Vrábelová (www.martinavrabelova.com)

- - Inzercia - -