Dnes je sobota, 06.jún 2020, meniny má: Norbert
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Grunge valcuje módne trendy!

november 09, 2018 - 13:22
Grunge vznikol v USA ako hudobný žáner v osemdesiatych rokoch a ako mnoho ďalších mal veľký vplyv na svet módy. Vrcholné obdobie tohoto štýlu nastalo v roku 1991 kedy boli na výslní skupiny ako Pearl Jam a Nirvana na čele s najväčšou módnou ikonou tohoto štýlu - Kurtom Cobainom. Ak ste odvážna a nebojíte sa rebelských kombinácii, nechajte sa inšpirovať a pustite aj Vy grunge do svojho šatníka!

Nová éra

Grunge sa dá v súčasnosti nosiť na viacero spôsobov a každá žena si v ňom môže nájsť to svoje. V jesenných kolekciách môžeme vidieť akúsi novú, jemnejšiu verziu grunge štýlu. Prejavuje sa kombináciami dievčenských a romantických čipiek a výšiviek s drsnými vybíjanými prvkami, koženými sukňami a nohavicami.

Výsledok je rebelský ale nesmierne ženský. Samozrejme kráľom grunge štýlu je a stále bude károvaný vzor. Keďže je výrazný a neprehliadnuteľný, netreba to s ním vonkoncom preháňať. Ku károvanej košeli sa výborne hodia jednoduchšie nohavice a tenisky či trendy bikerky. Nesmieme zabudnúť ani na nesmrteľný denim a transparentné materiály. Ďžínsová sukňa? Jedine s koženou bundou a s popísaným tričkom...hovoríme ÁNO!

Dôraz na doplnky

Hlavné pravidlo grunge štýlu je nesnažiť sa príliš. Tento módny štýl je o pohodlnosti, nedbalosti a originalite. Svoj outfit si môžete dokonale dotvoriť štýlovou čiapkou alebo dokonca klobúkom pánskeho strihu. Výborne vyzerajú aj náramky s kovovými detailmi a must-have kúskom je rozhodne kabelka alebo batoh s vybíjanými prvkami. Ak je nejaký doplnok, ktorý maximálne podčiarkuje štýl grunge tak je to legendárny choker náhrdelník. Okrem toho, že vyzerá perfektne v akejkoľvek kombinácii, nositeľke dodá ten správny rebelský avšak zároveň dievčenský look.

Foto: Twinset, cellbes.sk, La Famme, Kara, Pietro Filipi, pinterest

- - Inzercia - -