Dnes je sobota, 20.apríl 2019, meniny má: Marcel
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Užite si jesnnú nostalgiu so skvostným Freddiem!

november 09, 2018 - 19:10
Skupina Queen bola napriek „železnej opone“ a všetkému, čo zaváňalo Západom, jednou z najpočúvanejčích kapiel v bývalom Česko-Slovensku. Choroba AIDS bola podľa vtedajších médií celosvetovou neodvrátiteľnou hrozbou, a keď vírusu HIV podľahol aj líder „queenov“ Freddie Mercury (v rodnom liste ako Farrokh Bulsara, narodený na africkom Zanzibare), ideológovia socializmu si mädlili ruky... Umlčať Kráľovnú sa im však nepodarilo.

Freddie a jeho skupina  zostali nesmrteľní. To, že ich fanúšikovia nestarnú, resp. stále ich dopĺňajú mladší, dokázala aj skvelá premiéra filmu Bohemian Rhapsody, ktorú si v minulých dňoch nenechalo ujsť množstvo našich umelcov – a nielen hudobníkov. 

Určite si tento vynikajúpci film s nenapodobiteľnými pesničkami a príbehom akoby vystrihnutým z Hollywoodu nenechajte túto jeseň ujsť ani vy!

Freddieho príbeh

Jediné, čo je pozoruhodnejšie ako  hudba skupiny Queen, je Freddieho príbeh. Celovečerný film Bohemian Rhapsody popisuje hudobnú dráhu a jedinečnú životnú a umeleckú kariéru Freddieho Mercuryho od založenia skupiny Queen až po pamätný koncert Live Aid v roku 1985. Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockovej skupiny Queen, jej hudby a predovšetkým Freddieho Mercuryho, ktorý svojou tvorbou aj životom vzdoroval všetkým stereotypom, vďaka čomu sa stal jedným z najvýraznejších umelcov na svojej doby s presahom do dnešných dní.

Inšpirácia pre celý svet

Film mapuje raketový vzostup nekonvenčnej skupiny s revolučným zvukom a ikonickými skladbami, ako sú napr. We Will Rock You, We Are the Champions alebo práve Bohemian Rhapsody. Príbeh skupiny Queen  sa začína bleskovým štartom, pokračuje neriadenou životnou špirálou a vrcholí nezabudnuteľným strhujúcim vystúpením na koncerte Live Aid v roku 1985. Na jeho pódiu Queen s frontmanom, charizmatickým Freddiem, predviedli jednu z najväčších show v histórii rocku. Ich hudba bola a stále je obrovskou inšpiráciou pre celý svet. 

Naplnené sny

Brian May, gitarista skupiny Queen, s filmármi úzko spolupracoval a ich prácu hodnotí slovami: "Film Bohemian Rhapsody rozpráva o rodinách a vzťahoch, o túžbach, o smútku a sklamaniach, ale hlavne o víťazstvách a naplnených snoch. A to spôsobom, ktorý sa dotkne každého. Nebola to ľahká cesta - ale všetky najdôležitejšie cesty sú takéto! Rami, Lucy a štáb dali dohromady monumentálnu show – oveľa lepšiu ako je originál!"

Pred samotnou slovenskou premiérou vystúpil slovenský Freddie Mercury – spevák Peter Pačut so svojou kapelou Queeunmania. Jedno z bratislavských nákupných centier doslova ovládol pesničkami legendárnych Queen. Ak ste zavreli oči, s trochou nadhľadu ste práve počuli legendárneho Freddieho...

Foto: MARTIN HESKO 

- - Inzercia - -